fotelik dzieciecy SPARCO

Fotelik do samochodu dla dziecka – recenzja SPARCO F1000 KI G 123

Fotelik samochodowy jest jednym z ważniejszych zakupów związanych z dziećmi. Nie należy to też do najmniejszych inwestycji, dlatego wybór fotelika samochodowego dla dziecka warto poprzedzić chociaż minimalnym rekonesansem w temacie, zwłaszcza, że opcji jest naprawdę sporo. Czym się kierować oraz ile optymalnie przeznaczyć na ten cel pieniędzy? Postaram się podzielić swoimi przemyśleniami i jednocześnie zaprezentować test bardzo ciekawego fotelika dziecięcego marki Sparco.
Gdy maluch wyrasta już z pierwszego fotelika dziecięcego – poniżej 9kg, wówczas stajemy przed wyborem, jaki fotelik do samochodu powinniśmy kupić? Fotelik samochodowy to niezbędny element wyposażenia każdej mobilnej rodziny. Wybór fotelików na rynku jest bardzo różnorodny, natomiast chcielibyśmy zwrócić uwagę na fotelik dziecięcy marki SPARCO. Zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką recenzją tego modelu.

Parę słów o marce SPARCO

Foteliki samochodowe marki SPARCO są w Polsce dystrybuowane przez firmę Oximo z Gdyni. Marka SPARCO nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalna w Polsce w segmencie fotelików dziecięcych, ale w niedalekiej przyszłości może się to diametralnie zmienić. Firma SPARCO jest bowiem globalnym liderem w projektowaniu wyposażenia do aut wyścigowych, a więc do warunków wymagających bezpieczeństwa w najbardziej wyśrubowanych warunkach. Na stronie dystrybutora fotelików SPARCO możemy przeczytać:

Sparco zaopatruje niemal wszystkie dziedziny motor sportu w wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa począwszy na ubraniach  ognioodpornych  przez fotele, kaski , systemy gaśnicze , pasy bezpieczeństwa. Nasze produkty to nie tylko jakość, precyzja wykonania, niebanalny design, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Testowaliśmy ruchome części fotelików i ich mechaniczne właściwości. Przeprowadziliśmy także testy wypadkowe, by sprawdzić, czy spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Każdy fotelik samochodowy SPARCO posiada oryginalną pomarańczową etykietę homologacyjną R44 ECE.

Model oznaczony symbolem F1000 KI G 123 to fotelik uniwersalny, który z powodzeniem sprawdza się w każdej z trzech grup wiekowych. Innymi słowy, można w nim przewozić dziecko w wieku od 9 miesięcy do 12 lat. W ujęciu ,,wagowym” oznacza to przedział 9-36kg.
Niektórzy rodzice preferują wymianę fotelika wraz ze zmianą wzrostu i wagi malucha, ale według mnie ma to sens tylko przy jedynaku. Jeśli mamy dwójkę lub więcej dzieci, żonglowanie fotelikami stałoby się naprawdę męczące, no i też bardzo kosztowne. Z tego powodu, zdecydowanie zaliczam się do grona praktycznych rodziców, którzy konkretny fotelik przeznaczają dla dziecka na cały okres użytkowania fotelika samochodowego.

Pomyślcie: 12 lat i 36kg wagi dziecka – to poważny kawał życia, i taki fotelik cały czas nam towarzyszy w podróży, dlatego kwestia, jaki fotelik samochodowy wybierzemy jest naprawdę istotna.

foteliki samochodowe

Kilkuletni maluch bez problemu sam wskakuje do fotelika dzięki płaskiemu, wygodnemu siedzisku.

Główne walory fotelika SPARCO

fotelik dziecięcy ochraniacze boczne

Ochraniacze boczne w foteliku SPARCO.

Tak jak wspomniałem wyżej, raz kupiony fotelik SPARCO F1000 KI G 123 wystarcza na lata i zmienia się razem z dzieckiem. Pozwala na to komfortowa regulacja zagłówka i oparcia. Dziecko ma w foteliku bardzo dużo miejsca, co nie jest takie oczywiste, ponieważ mam porównanie z innymi fotelikami, wynika to z poszerzonego oparcia zastosowanego w SPARCO. Ponadto, rzeczy zdecydowanie in plus to:
– system pasów Holmbergs
– zastosowanie systemu ISOFIXTop tether
– pokrowiec prosty w demontażu (pod kątem ew. prania)
– specjalne ochraniacze boczne

Dodam jeszcze, że instrukcja obsługi posiada bardzo przystępne rysunki krok po kroku jak na wiele sposobów zamontować fotelik. Jest to duża zaleta, ponieważ w przypadku niektórych skandynawskich fotelików można się nieco nagłówkować jak wszystko perfekcyjnie zamontować, w sieci nie ma zbyt wiele poradników. 

Foteliki samochodowe – ważne informacje

fotelik dziecięcy do samochodu

Komfortowy, regulowany zagłówek.

UWAGA – zapamiętajcie kilka najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o przewożenie dziecka w foteliku samochodowym:
Dziecko nie powinno jeździć w kurtce lub kombinezonie – w sytuacji zderzenia odzież wierzchnia może spowodować wyślizgnięcie się dziecka z fotelika, szczególnie jeśli pasy nie będą odpowiednio zapięte (między pas a ciało pasażera powinno dać się włożyć co najwyżej palec)
Foteliki samochodowe mogą być instalowane z wykorzystaniem pasów samochodowych bądź systemu ISOFIX
Fotelik samochodowy do jakiego wzrostu? Wszystkie dzieci poniżej 150cm muszą być przewożone w foteliku samochodowym
– Wyjątek od powyższej zasady: jeśli dziecko ma poniżej 150cm, a jest trzecim pasażerem-dzieckiem na tylnej kanapie i nie sposób na niej zainstalować trzeciego fotelika – wówczas może być przypięte tylko pasami

Na koniec jeszcze bardzo ważna z oczywistych względów kwestia ekonomiczna – ile kosztuje fotelik dziecięcy zaprezentowany w niniejszym materiale? Fotelik samochodowy SPARCO F1000 KI G 123 jest dostępny w cenie 665zł, co w mojej ocenie jest przystępną ceną za fotelik wysokiej jakości.

1 Komentarz

  1. Hania -  19 lipca 2018 - 13:32

    Świetny fotelik, wozimy w nim córkę już 2 rok:)

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top