Moje pierwsze 100 słów na wsi Egmont

Książki dla dzieci i rodziców od wydawnictwa Egmont – jesienne nowości

Prezentujemy jesienne nowości literackie od wydawnictwa Egmont, a w tym kilka propozycji prezentowych dla dzieci i rodziców   Warto poczytać, szczególnie w kontekście nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i główkowania wokół prezentów.

Seria książek o Basi:

„Basia. Bajki na dobranoc” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

„Basia i lato pod psem” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Basia i lato pod psemMam nadzieję, że rodzice wszystkich przedszkolaków znają serię książek o Basi. Basia bowiem bawi i uczy młodych czytelników, porusza rozmaite problemy typowe dla tej grupy wiekowej i w sposób mądry tłumaczy istotne kwestie związane np. z pojawieniem się młodszego rodzeństwa, dbaniem o porządek w pokoju, jedzeniem słodyczy czy częstym oglądaniem bajek itd. Basia jest przede wszystkim prawdziwą bohaterką i zachowuje się jak typowy przedszkolak – ma swoje humory, dzięki czemu opowiadania często pokazują dziecku jak może radzić sobie z trudnymi emocjami. Rodzice Basi też dzielnie znoszą trudy rodzicielstwa i nie raz popełniają błędy, o których potem rozmawiają z dziećmi. Dwie najnowsze pozycje świetnie uzupełniają serię tematycznych książek o Basi – można powiedzieć, że to „Basia” w nowej odsłonie i idealny prezent na Mikołajki bądź pod choinkę dla fanów basiowych perypetii.

Tym razem autorki książeczek o Basi zaprezentowały krótkie opowiadania do snu przygotowane z myślą o Franku – młodszym braciszku Basi. Każdy członek rodziny ma własną serię bajek na dobranoc. Zabawne, czasami poruszające ważkie tematy opowiastki mają umilić dzieciom zasypianie. W sam raz dla młodszych czytelników.

„Basia i lato pod psem” to już niemalże powieść dla nieco starszych przedszkolaków z rozdziałami, biało-czarnymi ilustracjami i dłuższą fabułą opowiadającą o przygodach Basi i jej rodziny. Tym razem historia kręci się wokół wyjazdu na wakacje pod namiot i marzeń głównej bohaterki o posiadaniu psa.  

„Jeremi Przybora małotetnim i stuletnim” na licencji wytwórni Disneya

Przybora małoletnim i stuletnimJest to zbiór opowiadań historii znanych wszystkim z filmów wytwórni Disneya i opowiedzianych przez Jeremiego Przyborę – pisarza i poety fantastycznie władającego piórem. Autor sięgając do źródeł bajek, wydobył to, co w nich najlepsze, by opowiedzieć czytelnikom historie zekranizowane przez Disneya. Na początku każdego rozdziału znajdziemy odniesienie do twórcy oryginału – autora historii i czasu jej powstania. Tekst natomiast przeplatany jest ilustracjami przedstawiającymi postaci znane nam z filmów. Książka łączy więc to, co tradycyjne i nowoczesne, a ponad to jest to jest to bardzo porządnie wydany utwór literacki, w pięknej okładce i na eleganckim papierze, dzięki czemu nadaje się na prezent dla dziecka w każdej grupie wiekowej.

„Baśnie dla młodszych i starszych” Zofia Stanecka

Autorka książeczek o Basi tym razem w innym, nieco bardziej tradycyjnym wydaniu, przywołuje sześć baśni z kanonu literatury światowej. Ta książka to „Czerwony Kapturek”, „Trzy świnki”, „Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Knyps z czubkiem” i „Jaś i Małgosia” w innym wydaniu i oryginalnej oprawie graficznej Magdaleny Kozieł-Nowak, której ilustracje bynajmniej nie nazwiązują do oryginału. Baśnie opowiedziane są prostym językiem w sposób błyskotliwy i dowcipny, w sam raz dla przedszkolaków.

„Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców” Shazi Visram, Cricket Azima

Tu niestety mam mieszane uczucia. Jeżeli ktoś stosuje tradycyjne podejście w rozszerzaniu diety niemowląt, niewątpliwe znajdzie w tej książce ciekawe pomysły na zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki oparte o naturalne i wartościowe produkty. Mówiąc o tradycyjnym podejściu mam na myśli wszelkiej maści pure czy musy w kontrze do metody BLW –bobas lubi wybór, gdzie dziecko je z małymi wyjątkami, to co rodzice. Przepisy okraszone są apetycznymi zdjęciami i atrakcyjnymi wizualnie grafikami. Książka podzielona jest na kategorie wiekowe od dań dla najmłodszych bobasów przez przekąski i potrawy dla dzieci powyżej roku. I tu dochodzimy do kwestii – moim zdaniem – spornej, gdyż autorki zalecają rozszerzanie diety od 4 miesiąca życia, co kłóci się z wytycznymi choćby WHO. Zarówno według Światowej Organizacji Zdrowia, jak i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego dzieci powinny zacząć próbować nowych posiłków po ukończeniu 6 miesiąca życia. Niestety informacje te mogą zmylić początkujących rodziców szukających wskazówek jak najlepiej podejść do zagadnienia rozszerzania diety. Ale przepisy są bardzo bardzo ciekawe i z pewnością muszą dobrze smakować, poza tym zawierają składniki, które rzadko można znaleźć w książkach kucharskich dla bobasów, np. płaskurkę, komosę ryżową czy jarmuż  

zdrowe dania bobasów i brzdąców

„100 pomysłów jak odkrywać świat. Biblioteczka Montessori” Eve Herrmann100 pomysłów jak odkrywać świat

Książka ta to po prostu skarbnica pomysłów inspiracji dla rodziców pragnących rozwijać w dziecku zainteresowanie otaczającym światem. Są to krótkie i nietrudne do wykonania instrukcje podpowiadające jak poszerzać wiedzę przyrodniczą w kilku dziedzinach: geografia, świat roślin oraz zwierząt, fizyka i czas. Według pedagogiki Marii Montessori dziecko uczy się bowiem przez doświadczanie i działanie. A to stanowi punkt wyjścia do wielu zabaw bądź obserwacji zjawisk przyrodniczych. Jest to książka podpowiadająca co zrobić zamiast udzielenia prostej odpowiedzi, gdy dziecko zadaje pytanie np. o to, co jest w środku jabłka lub czym jest gąsienica.

Seria Akademia Mądrego Dziecka- Odkrywaj i baw się

„Moje pierwsze 100 słów”

„Moje Pierwsze 100 słów na wsi”

Moje pierwsze 100 słów

Mój ośmiomiesięczny synek uwielbia te książki, a i czterolatek chętnie uczestniczy w otwieraniu okienek. Porządnie wykonane książki w dużym formacie, fajnie się je czyta leżąc na brzuchu na macie. Dziecko poznaje podstawowe słowa i pojęcia – cyfry, przeciwieństwa, kształty, kolory, a w wersji o mieszkaniu na wsi oprócz zwierzaków można też znaleźć bardziej skomplikowane zagadnienia typu skąd pochodzą produkty żywnościowe lub rozpoznawanie zwierząt po fragmencie skóry. Tego typu książeczki umilają wspólnie spędzony czas z najmłodszymi dziećmi, rodzic ma możliwość dowolnego opowiadania o poszczególnych obrazkach, a dzięki otwieranym okienkom przykuwa uwagę milusińskich  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top