Toys"R"Us

Najciekawsze zabawki kreatywne, sprzyjające rozwojowi dziecka

Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień nasze dziecko staje się baczniejszym obserwatorem. Już w drugim miesiącu chętnie naśladuje mimikę twarzy, gesty, ruchy i dźwięki otaczających je osób. Właśnie wtedy jak najczęściej należy pokazywać dziecku otaczający go świat, i warto czynić to poprzez zabawę.  

Obecne na rynku mamy szeroki wybór zabawek, które pomogą nam wspierać rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Dla maluchów dobrym rozwiązaniem jest mata edukacyjna, która zachęca dziecko do aktywności motorycznej i manualnej, wspomaga rozwój psychoruchowy i poznawczy. Pobudza ona u dziecka ciekawość świata i stymuluje rozwój zmysłów takich jak wzrok, słuch czy dotyk. Jest czymś w rodzaju domowego placu zabaw.

Mata Edukacyjna Bruin

Mata edukacyjna dla dzieci

Dzięki różnokolorowym elementom i różnym fakturom zachęca dziecko do aktywności motorycznej i manualnej – przekręcania się z plecków na brzuszek i odwrotnie. U niemowlęcia pomaga w stymulacji słuchu poprzez wydawanie różnorodnych dźwięków z przymocowanych zabawek. Mata edukacyjna dla dzieci nie jest tylko dobrym rozwiązaniem dla naszego szkraba, ale także dla nas. Podczas zabawy dziecka zyskamy czas na codzienne domowe obowiązki jak np. ugotowanie obiadu. Jest to także zabawka, która może służyć przez cały pierwszy rok życia dziecka. Jest ona o wiele poręczniejsza niż kojec, a co ważniejsze daje więcej swobody niż leżaczek.

Dla dzieci starszych idealne są tak zwane zabawki kreatywne czy też zabawki sensoryczne. Takie zabawki pomagają przede wszystkim w rozwoju manualnym dziecka. Podczas rozwoju manualnego dziecka najpóźniej rozwijają się palce, zaraz po barku, ramieniu i dłoni. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice i nauczyciele kształcili i rozwijali sprawność motoryczną przedszkolaków. Jak wiadomo nie od dziś w przypadku naszych pociech najlepszą formą nauki jest zabawa. Motoryka u dzieci powinna być rozwijana na wielu płaszczyznach poprzez różnorodne gry czy zabawy. Wbrew powszechnemu rozumowaniu, nie są tu potrzebne jedynie kolorowe kredki czy malowanki, ale przede wszystkim: klocki, kręgle, zabawki konstrukcyjne czy zabawki kreatywne (które pomogą dziecku nie tylko rozwinąć zdolności manualne, ale także wyobraźnie).

Kostka Kształtów Imaginarium i Balansujące Bestyjki Imaginarium

Edukacyjna kostka dla dzieci

Dzięki pierwszej zabawce dziecko uczy się rozpoznawać i dopasowywać kształty i kolory, druga natomiast pozwala zrozumieć dziecku na czym polega równomierne rozłożenie ciężaru. Oprócz rozwoju manualnego poprzez zabawę, dziecko zdobywa nowe umiejętności i doskonali te, które już posiada. Podsumowując, dziecko rozwija się na różnych płaszczyznach: ćwiczy i doskonali swoje umiejętności manualne i intelektualne oraz poszerza horyzonty.

Zabawki edukacyjne

Z myślą o dzieciach jeszcze starszych tworzone są zabawki edukacyjne. Rozwijają one logiczne myślenie, wyobraźnie, rozbudzają ciekawość wobec świata i ludzi, motywują  do działania oraz uczą odpowiedzialności i zaradności. W takim przypadku należy pamiętać, że każda zabawa uczy dziecko odpowiednich reakcji, zachowania się wobec rówieśników czy dorosłych. Wybierając taką zabawkę musimy mieć na uwadze to, czy wybrany przez nas produkt na pewno wniesie coś do rozwoju naszej pociechy. Nie należy kupować czegoś, bo jest to akurat modne.

Zestaw Garncarski Totally Me

zestaw garncarski dla dzieci

Dzięki takiemu zestawowi dziecko będzie miało możliwość stworzenia własnych talerzy, kubków czy też innych naczyń. Taki zestaw nie tylko rozwinie umiejętności manualne dziecka, jego kreatywność, ale będzie przede wszystkim wspaniałą zabawą, która będzie lepszą perspektywą spędzenia wolnego czasu niż oglądanie telewizji.

W momencie zakupu jakiejkolwiek zabawki należy pamiętać, że każda zabawa czegoś uczy, pełniąc tym samym bardzo istotną rolę w rozwoju dziecka, dlatego właśnie przed zakupem wymarzonej zabawki, powinniśmy przeanalizować czy, aby na pewno jest ona potrzebna naszemu dziecku.

Zaprezentowane powyżej produkty są dostępne w sklepach Toys”R”Us.Toys"R"Us logo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top