książki edukacyjne

Recenzja książek Wydawnictwa Egmont – seria dla przedszkolaków

„Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?” Brittany Rubiano

chłopiec balonik i miśMój czteroletni syn, w przeciwieństwie do mnie, nie wychował się na Kubusiu Puchatku, więc przed lekturą tej opowieści, musiałam wprowadzić go w świat postaci ze Stumilowego Lasu. Zafascynował się rozbrykanym Tygrysem i uwielbiającym MJUT Kubusiem Puchatkiem, więc ze sporym entuzjazmem podszedł do nowej pozycji w swojej wcale nie małej biblioteczce.

Ta książka dla dzieci powstała na podstawie filmu, który ostatnio miał premierę w kinie. Dotyka problemu dorastania i przyjaźni oraz priorytetów w życiu, choć moje dziecko jest jeszcze za małe na zrozumienie przesłania. Mój przedszkolak skupił się bardziej na analizowaniu treści samej lektury – „Dlaczego Krzyś zbiera kartki?”, „Kto to Hefalump?”, „Dlaczego Maleństwo siedzi w brzuchu mamusi?” itd. Poza piękną szatą graficzną, sam tekst bardzo oddaje klimat starego, dobrego Kubusia Puchatka. Pogrubione słowa, sylabizowanie tych co trudniejszych, garść onomatopei („RRRRRAAAA”)- to wszystko sprawia, że książki świetnie się słucha, i czyta w zasadzie też   Myślę, że ze względu na liczbę powtórzeń, niedługo nauczę się opowieści o powrocie Krzysia na pamięć. I to chyba będzie najlepsza rekomendacja książki.

Książkę kupicie TUTAJ  (https://egmont.pl/Chlopiec-balonik-i-mis.-Kubus-i-Przyjaciele.-Krzysiu-gdzie-jestes,10345498,p.html)

„Słodki domek” Zbigniew Dmitroca z serii Akademii Mądrego Malucha

Rymowany wiersz opisuje proces tworzenia ulu i reakcje zwierzątek oraz owadów mieszkających w lesie. Co ciekawe, samo słowo „ul” nie pada w książeczce ani razu. Kolorowe ilustracje sprzyjają zapamiętywaniu nazw i zwyczajów poszczególnych bohaterów kolejnych stron. Wycięty ul stanowi dodatkowe urozmaicenie, gdyż w miarę czytania i powiększania się domu pszczół, otwór w książce się zmniejsza. Książeczka jest solidnie wykonana, dzięki czemu idealnie nadaje się dla młodszych czytelników. Niestety nie skradła serca mojego synka, chyba jest na nią za stary i preferuje nieco inne książki dla dzieci  

słodki domek

Do kupienia TUTAJ: (https://egmont.pl/Slodki-domek,10345500,p.html)

„B jak Bąbel”

„C jak Cesarz”

„D jak Detektyw”

Tekst: Justyna Bednarek

Ilustracje: Marta Krzywicka

Seria: Akademia Mądrego Dziecka, Literkowe Przedszkole

Książki o literkach – więcej szczegółów TUTAJ: (https://egmont.pl/B-jak-Babel.-Akademia-Madrego-Dziecka.-Literkowe-przedszkole,10345483,p.html)

Bardzo ciekawa i spójna koncepcja książeczek zachęca przedszkolaki do nauki literek. Poszczególne literki są wprowadzane stopniowo przy wykorzystaniu historii o zabawnych przygodach grupy pani Motylek – wychowawczyni przedszkolaków. Słowa zaczynające się na uczoną w danej książeczce literkę są pogrubione i zgrabnie wprowadzone, dzięki czemu każda strona upstrzona jest paroma wyrazami utrwalającymi w tym wypadku B, C lub D. Ostatnie strony poświęcone są zadaniom – kolorowankom, zagadkom i rebusom, dzięki którym każdy milusiński może przećwiczyć daną literkę – są to więc idealne książki dla przedszkolaków.

Wiadomo, że czytanie jakiejkolwiek książki ma wymiar edukacyjny i może stanowić jedynie wartość dodaną dla każdego dziecka, ale w tym wypadku mam wrażenie, że ów dydaktyczny aspekt jest wręcz podwójny – spędzając razem czas, wprowadzamy nowe słowa i jednocześnie literki. Nauka liter nie jest więc wyrwana z kontekstu, dzięki czemu cały proces przebiega szybciej i przyjemniej. Czekamy na książeczki dla dzieci z pozostałymi literkami  

ksiazeczki edukacyjne

Czy słyszeliście o serii książek Biblioteka Bajek od wydawnictwa Egmont? To idealne tytuły dla nieco starszych dzieci, zachęcamy do przeczytania również tej recenzji!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top