basia harper kids

Recenzje zimowych propozycji wydawnictwa Harper Kids

„Basia i granice”

Książka – jak wszystkie z serii o Basi – porusza ważne tematy umożliwiając dzieciom zrozumienie własnych uczuć i emocji. Pokazuje, że każdy z nas może mieć gorszy dzień i w jaki sposób różne sytuacje, które nas spotykają, wpływają na nasze samopoczucie.

Ponadto napisana z dużym wyczuciem książka „Basia i granice” może stać się punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o tym, jakie zachowania są dla nas nieakceptowalne, jak umiejętnie stawiać granice i radzić sobie w trudnych chwilach. Dzieci dowiadują się, że inni – np. rodzice – też mogą być w gorszej formie, co przekłada się na mniejszą cierpliwość i większą wybuchowość.

basia harper kids

„Tu jest nasz dom. Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć”

Ludzie żyją na wiele różnych sposobów w zależności od tego, gdzie jest ich dom. Dzięki 20 dzieciom z tej książki poznajemy niektóre z nich. Dowiadujemy się, jak żyją dzieci na pustkowiach pustyni, sawanny i stepu; w skalnych domach i pływających wioskach; w lasach deszczowych i wysokich górach; w dużych miastach i na maleńkich wyspach. 

Bohaterowie bogato ilustrowanej książki „Tu jest nasz dom” opowiadają o swoich domach, szkołach i rodzinach; zdradzają, jak spędzają czas wolny, w co wierzą, co jedzą i jak się ubierają; prezentują swoje zwierzęta, okolice i ulubione zabawy. Książka uświadamia, że niezależnie od tego, gdzie i jak żyjemy, więcej nas łączy niż dzieli.

„Tomek i przyjaciele. Niezawodne lokomotywy. Moja pierwsza biblioteczka.”

Moja pierwsza biblioteczka to kolekcja 4 uroczych książeczek w pięknym etui – idealny prezent dla najmłodszych czytelników. Każda książeczka z kolekcji prostym językiem opowiada przygody Tomka i jednej lokomotywy z wesołej ekipy jego przyjaciół. Książeczki mają format wygodny dla małych rąk i bezpieczne zaokrąglone rogi. Kolorowe ilustracje sprawią, że mały czytelnik będzie chciał wracać do czytania i oglądania obrazków w nieskończoność.

„Złota gwiazdka”

Zbliżają się święta, które Antek spędzi u cioci i wujka. Podczas gdy rodzina wpada w wir przedświątecznych przygotowań, chłopiec czuje się odsunięty na boczny tor, tym bardziej że uwaga wszystkich skupia się na jego nowym braciszku. „Złota gwiazdka „tchnie wyjątkowym ciepłem i optymizmem. To wspaniała opowieść bożonarodzeniowa dla całej rodziny o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

 

„Czy będziesz moim przyjacielem”

Książka ta jest kontynuacją serii „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Mały Brązowy Zajączek powraca! Jego mama jest zajęta, więc musi bawić się sam. Wyrusza więc na wędrówkę i poznaje przyjaciela! Teraz może się zacząć zabawa na całego! Przepiękna, pełna ciepła historyjka pomaga dzieciom zrozumieć, że rodzice i opiekunowie nie zawsze mają dla nich czas i czasem trzeba się zająć sobą samemu. A najfajniej jest poznać kogoś, kto będzie się bawił z nami i zostanie naszym przyjacielem!

„Kot w butach. Bajka dźwiękowa”    i    „Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa”

Ta seria bajek dźwiękowych to absolutny hit. Książeczki te przypadną do gustu każdemu przedszkolakowi. Mój syn naprawdę przez dłuższy czas kontemplował obrazki w połączeniu z tłem dźwiękowym i po kilkukrotnym przeczytaniu mu treści – sam opowiadał bajki. Za sprawą modułów dźwiękowych bajki uruchamiają wyobraźnię i ułatwiają zapamiętywanie zawartości ze względu na dodatkowe oddziaływanie na zmysły. Dźwięki wzbogacają opowieść i tworzą niejako trzeci wymiar.

Atrakcyjna, nowoczesna formuła Bajek dźwiękowych zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą. Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną. 

Książki mają przyjemny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce.

 

„Kolorowy autobus. AMD Pierwsze puzzle.”  i  „Arka Noego. AMD Pierwsze puzzle”

Nowa seria Pierwsze puzzle to kolorowe książeczki uczące nowych słów. Duże kartonowe strony oraz duże puzzle ułatwiają dziecku przerzucanie stron. Książeczki wspierają rozwój małej motoryki oraz ćwiczą koncentracje u dziecka. 

W książeczce „Kolorowy autobus” przedstawione zostały cztery kolory: czerwony, żółty, zielony oraz niebieski. Dodatkowo na każdej stronie pokazane są przedmioty w danym kolorze oraz 1 duży puzzel. Po wyjęciu puzzli, można je połączyć tworząc pojazd do zabawy. 

W książeczce „Arka Noego” przedstawiono budowę arki oraz zwierzęta jakie się w niej znalazły. Dodatkowo na każdej stronie znajduje się 1 duży puzzel – fragment statku. Po wyjęciu puzzli, można je połączyć tworząc arkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top