kostki manipulacyjne

Kostki manipulacyjne – rozwijające zabawki sensoryczne

Gdybym miała powiedzieć, które zabawki – przynajmniej w moim odczuciu bazującym na doświadczeniach mamy oraz wiedzy o psychologii rozwoju człowieka – pozytywnie wpływają na tak wielu płaszczyznach na nasze pociechy, to z pewnością zaliczyłabym do nich zabawki manipulacyjne.

W sumie to trudno nazwać te przedmioty jedynie zabawkami, gdyż niosą ze sobą duży walor edukacyjny i wspomagają rozwój naszych pociech na wielu poziomach. W tym artykule chciałabym skupić się na wyjątkowo popularnych – i trzeba przyznać, że innowacyjnych – kostkach manipulacyjnych. Stanowią one idealny pomysł na prezent już dla niemowląt, które lubią manipulowanie wszelkimi przedmiotami oraz dwu-/trzylatków, które chętnie poznają świat. Kostki oddziałują na wiele zmysłów dziecka – wzrok, dotyk oraz słuch, dzięki czemu są w stanie przykuć uwagę malucha na dłużej, jednocześnie nie przestymulowując go, co często dzieje się w przypadku głośnych i kolorowych interaktywnych zabawek z plastiku. Walor ekologiczny – kostki wykonane są z drewna i drobnych przedmiotów codziennego użytku – również wysuwa się na pierwszy plan zalet tych zabawek.

kostka manipulacyjnaAle wracając do wartości edukacyjnych, kostki manipulacyjne w duchu pedagogiki Motessori:

– usprawniają motorykę małą – sprawność paluszków, gdyż dziecko ćwiczy różne chwyty manipulując poszczególnymi elementami przymocowanymi do kostki

– pozwalają ćwiczyć percepcję wzrokową za sprawą kolorowych i kontrastowych dodatków

– rozwijają zdolności poznawcze – dzieci muszą pokombinować co i jak zrobić,  by nastąpiła jakaś zmiana

– pomagają w ćwiczeniu koncentracji i skupiania uwagi  

Kostka manipulacyjna dla dzieci

Chyba nie muszę dodawać, że kostki sensoryczne są bardzo estetycznie wykonane, z dbałością o szczegóły – widać to na zamieszczonych zdjęciach.  Zapakowane są w ozdobną folię ze wstążką oraz kartonowe pudełeczko, więc idealnie sprawdzą się jako prezent dla chłonącego świat maluszka. Kanty kostek są zaokrąglone, a wszystkie elementy mocno przymocowane, więc zabawki te są bezpieczne, a za sprawą kompaktowych rozmiarów – również przenośne. Można zabierać je ze sobą wszędzie tam, gdzie chcemy zająć uwagę naszych pociech – do lekarza, na zakupy lub w podróż samochodem.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top