• wpływ telefonu na dzieci

    Wpływ telefonu i TV na mózg dziecka – dlaczego musisz stworzyć alternatywę dla ekranów

    W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do technologii trudno wyobrazić sobie życie bez smartfonów, tabletów czy telewizorów. Urządzenia te stały się integralną częścią naszej codzienności, a dzieci już od najmłodszych lat mają z nimi styczność. Dziecko a telefon to temat budzący wiele emocji i kontrowersji. Czy zastanawiałeś się jednak, jaki wpływ telefonu na dzieci może mieć długotrwałe i niekontrolowane korzystanie z tych urządzeń? W tym artykule przyjrzymy się, jak ekrany oddziałują na mózg dziecka oraz dlaczego warto stworzyć alternatywy dla ekranów, by zapewnić mu zdrowy i zrównoważony rozwój.

    Czytaj więcej »
  • Jak telefon wpływa na mózg dziecka

    Jak ograniczyć wpływ ekranów na mózg dziecka?

    Współczesne dzieci spędzają coraz więcej czasu przed różnymi ekranami – od telewizorów, przez tablety i smartfony, po komputery. To zjawisko budzi wiele obaw wśród rodziców i ekspertów, którzy zastanawiają się, jakie konsekwencje może mieć dla rozwijających się mózgów. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące wpływu ekranów na mózg dziecka oraz podać praktyczne wskazówki, jak ograniczyć negatywne skutki tej ekspozycji i stymulować rozwój mózgu dziecka.

    Czytaj więcej »
  • chodzik dla dziecka fischer price

    Zanim maluch postawi pierwszy krok – czyli jaki chodzik dla dziecka wybrać?

    My, dorośli z niecierpliwością wyczekujemy „sukcesów”, jakie osiągają nasze maluszki już od pierwszych dni ich życia. Jednak najbardziej wyczekiwany jest pierwszy krok maluszka, który na zawsze pozostaje w pamięci rodziców. Warto zastanowić się, jak możemy wspomóc dziecko w dążeniu do pójścia w świat pewnym krokiem.

    Czytaj więcej »
  • karmienie piersia dziecka mity

    Mity dotyczące macierzyństwa okiem psychologa

    Macierzyństwo to ogromne wyzwanie dla każdej kobiety, która wita na świecie dziecko. Każdy rodzic chce, by nowy członek rodziny miał wszystko, czego potrzebuje. Dlatego często narzucamy sobie pewnego rodzaju teorie, które nie tylko nie pomagają nam w utrzymaniu spokoju, ale wręcz mogą doprowadzić do negatywnego myślenia i niepotrzebnego obarczania się winą. Dzisiaj chcemy rozwiać popularne mity dotyczące macierzyństwa. A pomoże nam w tym Monika Perkowska, psycholog, ekspert marki Canpol babies, która na co dzień pracuje z mamami w poradni „CO TAM?”.

    Czytaj więcej »
  • d29aa01f238811a19fc7de3da367be89

    Obalamy mity na temat smoczków!

    Smoczek to jeden z tych produktów, który budzi wiele pytań i kontrowersji. Świeżo upieczona mama boryka się z natłokiem informacji płynących od koleżanek, rodziny, ale także z Internetu, który jest teraz skarbnicą, ale nie zawsze rzetelnej wiedzy. Każdy głos jest inny i wprowadza jedynie większy chaos. Jak to więc jest z tymi smoczkami? Możemy je podawać? I czy to na pewno jest wskazane dla prawidłowego rozwoju dziecka? Jeśli jesteście ciekawi jakie mity na temat tego przyjaciela maluchów chcemy dziś obalić, zapraszamy do lektury.

    Czytaj więcej »
  • jak mądrze puszczać bajki dzieciom

    Jak mądrze puszczać dziecku bajki?

    AAP, czyli Amerykańska Akademia Pediatryczna potwierdza, że dzieci do ukończenia 18 miesiąca życia w ogóle nie powinny oglądać bajek. Te nie mają dla nich żadnego waloru edukacyjnego, nie wpływają pozytywnie na rozwój, a wręcz przeciwnie, mogą go wręcz zaburzać. Pierwsze animowane produkcje dziecko powinno poznawać około 2. roku życia, ale świat bajek musi być wtedy ściśle kontrolowany przez osoby dorosłe.

    Czytaj więcej »
  • Zdalne rozwijanie pasji

    Zdalne rozwijanie pasji – jak pomóc dziecku odkrywać talenty w domowych warunkach?

    Pandemia koronawirusa przełożyła się w tym roku szkolnym na ograniczony wybór zajęć pozalekcyjnych, jak i zwiększoną ostrożność rodziców, jeśli chodzi o wybór aktywności pozaszkolnych. Każdemu z nas zależy jednak, by motywować dzieci od najmłodszych lat do odkrywania pasji i rozwijania zainteresowań. Jak dbać o to w obecnej sytuacji, gdy nie chcemy lub nie możemy sobie pozwolić na atrakcyjny grafik dodatkowych zajęć? Radzi Anna Trawka, ekspertka Novakid i autorka bloga Nebule.pl.

    Czytaj więcej »
  • jak zachęcić dziecko do sprzątania

    Jak zachęcić kilkulatka do sprzątania domu?

    Dbanie o porządek i ład wydaje się czymś naturalnym. Jednak te pojęcia to zupełna abstrakcja dla Twojego kilkuletniego dziecka. Nauka utrzymania porządku i czystości w domu oraz przestrzeni w której przebywa dziecko spoczywa na barkach rodziców. A tę powinniśmy rozpocząć tak wcześnie, jak to możliwe – już 2 letni maluch może ćwiczyć sprzątanie poprzez zabawę. Podpowiadamy, jak w 5 krokach zachęcić brzdąca do tego, by sprzątanie było dla niego czymś zupełnie naturalnym.

    Czytaj więcej »

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top