Nowości książkowe od Harperkids – sierpień

W tym miesiącu tematycznie mocno weszliśmy na ścieżkę ekologii. I wydaje mi się, że to naprawdę budujące, że coraz więcej wydawnictw porusza tematy ochrony środowiska.
 
Seria Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać: „Elwirka na śnieżnej pustyni” i „Porwanie jeża Eliasza”, Ewa Nowak
 
Nasze serce skradły tym razem książki z serii Pomóż mi przetrwać. Niesamowicie ciekawe historyjki opowiadające o życiu pingwinów (główną bohaterką jest pingwinka Elwirka) i jeżów (tutaj treść skupia się na jeżu Eliaszu) wciągnęły wszystkich słuchaczy, gdy czytałam te pozycje dzieciom przed snem. Zarówno sześciolatek, jak i dwu-i-pół-latek słuchali z zaciekawieniem i zwracali uwagę na różne fragmenty czytanej książki. Natomiast wspólnie z babcią chłopców, musiałyśmy przyznać, że o pewnych arcyciekawych faktach z życia pingwinów i jeżów nie miałyśmy pojęcia. A wszystko opowiedziane w przystępny sposób, z pięknymi ilustracjami i słowniczkiem tłumaczącym trudniejsze słowa na końcu. Seria ta, według zamysłu autorki, ma motywować dzieci do mądrego wspierania przyrody. Ale również uczy je jak zróżnicowany jest świat i uczula na potrzeby innych stworzeń. Pokazuje, że pingwin w zoo może być czyimś tatą i że czasami nasze dobre intencje nie przynoszą dobrych skutków – najlepiej nie ingerować w życie zwierząt i nie wyjmować ich niepotrzebnie z ich norek. Książki te stanowią świetny wstęp do rozmów o przyrodzie i równowadze ekosystemu. Są naprawdę ciekawie napisane i przyjemnie się je czyta :)
 
 

Tutaj mamy takie książeczki z ćwiczeniami, zadaniami do wykonania, grami planszowymi i sporą porcją wiedzy na temat tego, jak dzieci – w tym wypadku przedszkolaki – mogą aktywnie chronić planetę i jak postępować, by jej nie szkodzić. 

Książki bardzo praktycznie odwołują się do rzeczywistości dziecka i pokazują mu jak w swoim codziennym życiu może pozytywnie oddziaływać na przyrodę i wszystkie jej elementy. Zachęcają do zmiany postaw nawet niewielkim kosztem zmian nawyków całej rodziny począwszy od młodego czytelnika, do którego te lektury są skierowane. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top