bidon waterdrop

Pierwszy rok szkolny rodziców

Już zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia roku szkolnego. Dla rodziców, którzy po raz pierwszy wyślą najmłodszych na lekcje jest to czas stresu i gorączkowych przygotowań. W artykule zdradzamy sekret na przyzwyczajenie malucha do szkolnej ławki, podpowiadamy o czym należy pamiętać wybierając pierwszy plecak i przypominamy jak ważnym elementem codziennej wyprawki jest śniadaniówka.

Mimo, że dla wielu z nas sierpień oznacza pełnię wakacji, rodzicom ósmy miesiąc roku kojarzy się przede wszystkim z przygotowaniami do rozpoczęcia roku. Mowa w szczególności o tych, którzy swoje dzieci wysyłają do szkoły po raz pierwszy. Chcąc ułatwić ten proces i zaoszczędzić rodzicom nieco stresu, przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym organizacja szkolnej wyprawki będzie prostsza.

Nauka przez zabawę – także w domu.

Dla dziecka, które przyzwyczajone jest do beztroskich przedszkolnych zabaw, pierwsze zderzenie ze szkolną rzeczywistością nie jest sprawą łatwą. Zamiast całodziennych gier czeka je siedzenie w ławce i konieczność skupienia się, czego całkiem nowi koledzy i nieznana przestrzeń zdecydowanie nie ułatwiają. Dlatego pomocna może być zabawa w szkołę. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku spróbujcie razem z maluchem przeistoczyć jego pokój w salę lekcyjną. Wcielcie się w role ucznia nauczyciela i popracujcie nad koncentracją dziecka. Kluczem do sukcesu jest tutaj systematyczność, która z pewnością zaowocuje we wrześniu.

bidony water drop

Jaki powinien być idealny tornister?

Wielu z nas pamięta ciężkie plecaki, od których łatwo było nabawić się bólu, a nawet wady kręgosłupa. Całe szczęście teraz sprawy te wyglądają nieco inaczej. Wybierając plecak dla naszego dziecka musimy przede wszystkim pamiętać o tym, by był on dostosowany do budowy ciała kilkulatka i posiadał prosty dostęp od swojej zawartości. Dostępne w marketach kolorowe tornistry z postaciami z bajek często nie posiadają odpowiedniego wyprofilowania i usztywnienia, które odciąża mały kręgosłup i pomaga wypracować naturalną, prostą postawę. Wybierając pierwszy plecak zwracajmy uwagę na to czy został on zaprojektowany od potrzeb najmłodszych, jest odpowiednio lekki i posiadał wystarczająco mocną podstawę, odporną na uszkodzenia.

Śniadanie to również w szkole najważniejszy posiłek dnia

Od momentu, kiedy nasze dziecko pierwszy raz przekroczy próg szkoły, stanie się ona na wiele lat jego drugim domem. Będzie spędzać w niej znaczną ilość dnia i to od nas – rodziców zależy, czy zadbamy o prawidłowe żywienie. Komponując tzw. drugie śniadanie musimy pamiętać, że często jest to jedyny posiłek, który dziecko zje przed powrotem do domu. Dlatego warto zrezygnować z gotowych rogalików z dużą ilością cukru i sztucznych składników. Zamiast nich można postawić na zdrowe i kolorowe kanapki bądź tortille. Dodatkowo dobrze zapakować również ulubione owoce dziecka lub kilka zbożowych ciastek.

waterdrop

Spraw, żeby woda stała się ulubionym napojem Twojego dziecka

Nie możemy zapominać również o nawodnieniu, które jest kluczowe dla rozwoju młodego organizmu. Wiele dzieci zamiast wody wybiera kolorowe, gazowane napoje lub sztucznie słodzone soki, które nie wpływają korzystnie na ich zdrowie.  Rodzice, którzy chcą przekonać swoje dzieci do picia większych ilości wody mogą sięgnąć po Mikrodrinki od Waterdrop. To małe, musujące kostki stworzone z naturalnych składników, które bez dodatku cukru zmieniają wodę w pyszny, owocowy napój. W ofercie marki znajdują się między innymi słodkie w smaku Mikrodrinki oparte na malinie oraz kwiatach czarnego bzu i lipy.  Dzięki niewielkiemu rozmiarowi kostek, dzieci mogą zabierać je ze sobą do szkoły i samodzielnie je przygotowywać. Waterdrop z myślą o najmłodszych zaprojektował również stalowe i szklane butelki o pojemności 400 ml, które idealnie zmieszczą się w szkolnym plecaku.

Szkoła jest wyzwaniem nie tylko dla najmłodszych. Wielu rodziców z ciężkim sercem przeżywa pierwsze rozpoczęcie roku swoich pociech, niejednokrotnie stresując się o wiele bardziej niż one. Należy jednak pamiętać, że jest to naturalny proces dorastania, podczas którego najważniejsze jest wsparcie dawane dziecku na każdym etapie jego rozwoju.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top