Seria Akademia Mądrego Dziecka z wydawnictwa HarperCollins – nowości styczeń 2021

Styczeń 2021 obfituje w szereg nowości dla najmłodszych dzieci z serii Akademia Mądrego Dziecka od Harperkids. Nasz trzylatek miał okazję zapoznać się z ciekawymi książeczkami wspomagającymi rozwój w atrakcyjnej formie – ruchome obrazki, powycinane kształty, rozkładane karty zachęcają do eksploracji i aktywnego słuchania treści.

 

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze bajeczki

„Dzień dobry, kotku!” 

„Dzień dobry, szczeniaczku!” 

Te książeczki pozwalają rozwijać motorykę małą i koordynację wzrokowo – ruchową za sprawą ruchomych elementów, które przesuwają się za pomocą paluszka. Obrazki i treści są proste, dzięki czemu książeczki idealnie sprawdzą się dla dzieci na etapie żłobka i początku przedszkola. Tekturowe książeczki inspirują dzieci do poznawania nowych słów i poszerzania wiedzy o świeci w asyście znanych maluchom zwierzątek – piesków lub kotków.

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki

„Smakołyki” 

„Nad morzem” 

Tutaj mamy malutkie książki z prostymi zagadkami oraz odpowiedziami ukrytymi w rozkładanych stronach. Łamigłówki dotyczą znanych dzieciom obiektów z dwóch kategorii – jedzenie lub podróże. To już podseria dla młodszych przedszkolaków zainteresowanych światem, które chętnie wkręcają się w zadania sprawdzające wiedzę. A w każdej książeczce dziecko otrzymuje też niespodziankę – u nas były to dwuelementowe puzzle w „Smakołykach” oraz wodna kolorowanka w „Nad morzem”.

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt

,,Chcę spać!” 

„Chcę jeść!” 

Bardzo zaintrygowała mnie nietypowa formuła tych książek. Zresztą moje dzieci też wciągnęły się w zgadywanie co znajduje się na obrazku i słuchanie o zaskakujących zwyczajach znanych zwierzaków. O co chodzi w tej podserii? Na jednej stronie znajduje się pytanie o to, co przedstawia obrazek znajdujący się na złożonej stronie obok wraz z oczywistą sugestią, co to może być. Jednak po rozłożeniu strony okazuje się, że pełna grafika przedstawia zwierzęta w zaskakującym kontekście wraz z ciekawostką na ten temat. Każda rozkładówka to minizagadka, a kolorowe ilustracje przedstawiają odpowiedź. U nas te treści stały się zachętą do poszerzania wiedzy i oglądania filmików o kameleonach, sowach i innych zwierzętach.

 

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta

„Ubrania” 

„Budynki” 

Na podstronie poświęconej tej nowej serii znajduje się w zasadzie wyczerpujący opis, pod którym mogłabym się z pewnością podpisać: „Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta” to pięknie ilustrowana, rozwijająca seria książeczek dla przedszkolaków. Mali czytelnicy podczas czytania wspólnie z rodzicem poznają fascynujące ciekawostki ze świata zwierząt i rozwijają wiedzę, a dzięki ruchomym elementom ćwiczą motorykę małą i świetnie się bawią!”

To zdecydowanie pozycje dla kumatych przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas podstawówki, które są ciekawe świata i rządzących nim zależności. Przedstawiają przedmioty i obiekty, które są powstały na skutek inspiracji światem przyrody. I tak – zarówno dzieci, jak i ja – dowiadujemy się, że kask powstał na wzór głowy dzięcioła uderzającego z dużą siłą w drzewa. Na atrakcyjność książeczek z pewnością składają się również barwne ilustracje oraz dokładnie opisane ciekawostki.

Ruchome elementy zachęcają dzieci do eksplorowania treści książek, a jednocześnie pozwalają ćwiczyć koordynację ręka-oko i sprawność paluszków.

 Wydawnictwo HarperKids pamięta też o starszych przedszkolakach i o tym, że warto aktywizować małe dzieci w zadaniach łączących zdolności poznawcze oraz motorykę małą. Jeżeli do tego wykorzystamy materiały z bohaterami ulubionych bajek – brzmi jak pomysł na dobrą i edukacyjną zabawę. U nas rządzi Masza i Niedźwiedź:

 

„Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj”

Tutaj, jak sama nazwa wskazuje, mamy kolorowanki z naklejkami, które przedstawiają kolorowaną na danej stronie ilustrację – dziecko ma więc podpowiedź jakie kolory warto zastosować. Kolorowanie według wzoru pozwala rozwijać spostrzegawczość, koordynację ręka-oko oraz sprawność dłoni.

 

„Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami”

Lubię wszelkie książki z naklejkami, gdyż dziecko może ćwiczyć paluszki oraz precyzję ruchów odklejając te naklejki z kart, by przykleić je w inne miejsce. Dziecko może próbować samodzielnie wykonywać zadania oraz rozwiązywać zagadki, do których odpowiedzi znajdują się z tyłu książki.

Obie książki z zdaniami wydają się być fajnym upominkiem na prezent dla przedszkolaka.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top