W świecie muzycznych niespodzianek, wywiad z Mieszkiem Barglikiem

Każdy rodzic chciałby podarować swojemu dziecku niezapomniany prezent, czyli taki, który po latach nasza pociecha będzie wspominać z łezką w oku. Przedstawiamy jedną z takich propozycji – płytę DUBI z personalizowaną muzyką. O zaczarowanym świecie Dudu i Bibi opowiada Mieszko Barglik, twórca i pomysłodawca DUBI.

Czym dokładnie jest płyta DUBI?

DUBI to płyta z personalizowanymi piosenkami dla dzieci w wieku 1-6 lat. Bohaterowie Dudu i Bibi zwracają się do dziecka po imieniu zachęcając, motywując i rozbawiając go w piosenkach i dialogach pomiędzy nimi. Na płycie znajduje się 12 utworów w różnych stylach muzycznych m.in. reggae, swing, disco. Dzięki urozmaiceniu gatunków muzycznych album rozwija wrażliwość muzyczną dziecka. DUBI to niezwykłe piosenki dla dzieci, radosna zabawa, ale również nauka i poznawanie świata. Dla przykładu, w piosence Kolory zabawa polega na odnajdowaniu konkretnego koloru o jakim w danym momencie śpiewamy. Piosenka Podnieś ręce to z kolei zabawa w rytmie salsy polegająca na kładzeniu rąk na poszczególnych częściach ciała. Album DUBI dostępny jest na płycie CD oraz w plikach mp3 do ściągnięcia na komputer czy tablet.

Skąd pomysł na taki interes?

plyta-dubi_2Pomysł na piosenki z imieniem nie jest nowy. Każdy z nas pamięta przeboje, w których pojawia się imię adresata, jak np. Jolka, Jolka pamiętasz Budki Suflera, czy Małgośka Maryli Rodowicz. Dla nas, czyli dla mnie i Dominiki Hentosz, która razem ze mną koordynuje całe przedsięwzięcie, personalizacja jest przede wszystkim formą uatrakcyjnienia pracy naszego tandemu – Jana Naturskiego twórcy tekstów oraz Grzegorza Mazonia odpowiedzialnego za aranże muzyczne. Ten duet od wielu lat tworzy ze znakomitym skutkiem. Ich spektakle, nie tylko dla dzieci, można zobaczyć między innymi w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Cieszą się one popularnością i zdobywają nagrody, np. sztuka Czekając na Otella została nagrodzona na tegorocznym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Zresztą zarówno ja, jak i Dominika, również wywodzimy się ze środowiska twórczego. Zatem DUBI jest owocem pracy przyjaciół artystów, którzy chcieli wspólnie stworzyć coś wyjątkowego dla dzieci.

Co wyróżnia DUBI na tle innych dostępnych na rynku produktów dla dzieci?

Przede wszystkim, personalizacja. DUBI jest jedyną na polskim rynku płytą z personalizowaną muzyką dla dzieci. Piosenki zostały przez nas skomponowane i napisane od podstaw w taki sposób, aby album „rósł razem z dzieckiem”. Różne stopnie trudności w utworach pozwalają cieszyć się płytą dzieciom do 6. roku życia. Każdy album tworzony jest na indywidualne zamówienie. Imię dziecka pojawia się w piosenkach jak również na opakowaniu oraz płycie CD. Już niedługo będzie też możliwość zamówienia specjalnej dedykacji, która zostanie zamieszczona na opakowaniu. Płyta z personalizowaną muzyką to także niesztampowy pomysł na prezent, który nie tylko dostarcza dziecku mnóstwo frajdy, ale ma także walor edukacyjny – piosenki m.in. uczą dziecko zwrotów grzecznościowych czy zachęcają do sprzątania po zabawie.

Rodzice doceniają również fakt, że płytę można zabrać ze sobą do samochodu, dzięki czemu podróże odbywają się bez nudy i marudzenia. Natomiast osoby, które szukają prezentu dla dziecka czy to z rodziny, czy dla znajomych, doceniają fakt, że jest to prezent uniwersalny – w tym sensie, że nie trzeba znać upodobań dziecka, szczegółów na temat jego wzrostu, wagi czy ulubionych zabawek, by sprawić mu oryginalny prezent, który oczywiście ucieszy także rodziców obdarowanej pociechy. To wszystko sprawia, że DUBI cieszy się coraz większym zainteresowaniem, i to na szczęście nie tylko przez swoją przystępną cenę.  
Bohaterowie płyty to zajęczyca Bibi i sowa Dudu – co ich charakteryzuje?

Kreując nasze postaci kierowaliśmy się alegorią ludzkiej natury. Bibi to zwariowana i żywiołowa zajęczyca zachęcająca do tańca i zabawy – jest naszą emocją, zaprasza przede wszystkim do zabaw ruchowych. Dudu jest sową, która reprezentuje umysł i wartości intelektualne – z nim poznawanie świata staje się przyjemnością razem z nim dziecko poznaje zwierzęta, kolory czy zwroty grzecznościowe. Dzięki temu, że nasi bohaterowie przedstawiają się dziecku i zwracają się do niego po imieniu, nasza pociecha w pełni angażuje się w ich świat. Maluchy wiedzą kto do nich śpiewa, co budzi ich zaufanie i otwartość na wspólne zabawy.

W bazie dostępnych jest obecnie 300 imion, co w przypadku, gdy imię naszego dziecka jest niedostępne?

Cały czas staramy się powiększać naszą bazę. Prowadzimy zamówienia na imiona, które przygotowujemy podczas sesji nagraniowych. Docelowo chcemy, aby w naszej bazie znalazło się około tysiąca imion, tak aby żadne dziecko nie zostało pominięte – a więc jeszcze ogrom pracy przed nami, gdyż każdy album DUBI to godziny spędzone w studiu nagrań i montażowni.

Jak dzieci reagują na Państwa piosenki? Czy wpływa to na nie w jakiś szczególny sposób?

Nasze piosenki pobudzają wyobraźnię. Otrzymujemy mnóstwo ciepłych maili od naszych fanów, za które bardzo dziękujemy. Dzieci często są zaskoczone, że ktoś zna ich imię. To zadziwienie przekłada się na czystą radość i zaangażowanie w zabawy proponowane przez naszych bohaterów. Maluchy czują się wyróżnione, a kto tego nie lubi. Z wiadomości od rodziców dowiedzieliśmy się m.in. o tym jak 3-letnia Zuzia zastanawiała się na początku czy Dudu i Bibi ją polubią, czy na pewno będą chcieli się z nią bawić… ale na szczęście już po pierwszej piosence byli super przyjaciółmi!  

Z kolei 1,5-roczna Stefcia nauczyła się mówić swoje imię. Dzieci są wymagającym odbiorcą, nigdy nie udają czy im się coś podoba czy nie. Kilkukrotnie sami byliśmy świadkami euforii i frajdy jaką daje płyta DUBI. O pozytywnych reakcjach dzieci na naszą muzykę świadczy także zachowanie rodziców, którzy wracają do nas po kolejne płyty na prezenty – dzięki temu czujemy się wyróżnieni…  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top