wartościowe książki dla dzieci

Wartościowe książki do czytania dzieciom – polecamy!

Wydawnictwo HarperCollins Polska (dawniej Egmont) co miesiąc serwuje nam naprawdę atrakcyjne nowości literackie dla dzieci. W temacie październikowych tytułów mogę powiedzieć tyle, że miałam duży problem ze zlokalizowaniem ich w domu po okresie testów. Były tak namiętnie i ochoczo użytkowane przez moich synów, że leżały na szafkach nocnych, w biblioteczkach, obok łózka lub pod nim – wszędzie tam, gdzie lądują często czytane książki w naszym domu.

Basia i chorowanie

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka

Zdaje się, że jedną z najpopularniejszych serii są u nas książki o Basi – lubiane zarówno przez starszego, jak i młodszego synka. Choć ten dwuipółletni twierdzi, że nie lubi książek o Basi – woli te o Franku   Niemniej tym razem nauczyłam się prawie na pamięć kilku opowiadań o przygodach Miśka Zdziśka oraz książki pt. „Basia i chorowanie”. Obie świetnie wpisują się w  – przyjętą przez Zofię Stanecką oraz Mariannę Oklejak i znaną miłośnikom Basi – konwencję. Ciepłe i mądre teksty poruszają ważne zagadnienia w sposób zrozumiały dla dzieci.

W drugiej z wymienionych książek, cała rodzina Basi choruje (najprawdopodobniej na postrach rodziców przedszkolaków – rotawirusa), a chorobę najciężej przechodzi tytułowa bohaterka, która trafia z powodu odwodnienia do szpitala. Ale spokojnie – nie zostaje tam sama, gdyż ze względu na chorobę rodziców – towarzyszy jej wujek   „Opowieści Miśka Zdziśka” to z kolei przygody i historie opisywane przez samego pluszaka. Wydarzenia toczą się niejako symultanicznie do znanych wszystkim perypetii Basi, często są zabawne, a czasem mrożące krew w żyłach, ale zawsze kończą się happy end’em  

 

Tomek i przyjaciele. Biblioteka bajek

Disney. Biblioteka bajek o zwierzętach

Biblioteka Bajek to kolejna z najpopularniejszych w naszym domu książkowych serii dla dzieci. Tym razem na tapet bierzemy „Tomka i przyjaciół. Bibliotekę Bajek” oraz „Disney’a. Bibliotekę Bajek o zwierzętach”. To również są książki, po które z sentymentem sięga mój starszy syn – wielki fan lokomotyw, a młodszy z zainteresowaniem słucha o przygodach postaci Disneya lub właśnie o perypetiach pociągów. Wraz z Tomkiem dzieci nabywają wiedzę o innych krajach – dowiadują się, że w Australii żyją kangury, w Indiach tygrysy i że Nowy Rok nie zawsze na każdym kontynencie przychodzi zimą   Ze względu na towarzystwo sympatycznych lokomotyw i ich przygody, dzieci szybciej uczą się i poznają świat.

W książce pt. „Disney. Biblioteka bajek o zwierzętach”, jak sam tytuł wskazuje, główny nacisk położony jest na przygody zwierzaków ze znanych produkcji Disney’a. W większości nie są to znane z ekranów historie, a niejako stanowią uzupełnienie bajek lub osobne wątki. 18 historii z pewnością zainteresuje każdego fana disney’owskich filmów. Niektóre opowiadania znalazły się już w innych książkach HarperCollins Polska –np. „Kubuś i kaczątko” to opowieść o przygodach małej kaczuszki znana nam już z pozycji pt. „Kubuś i kaczątko. Opowieści o życzliwości”.

 

Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski

Nie lada gratka dla dużych i małych fanów Muminków   Ten przepięknie ilustrowany słownik polsko-angielski jest mocno osadzony w muminkowym uniwersum, a jednocześnie przedstawia dzieciom tłumaczenie uniwersalnych i podstawowych zwrotów, takich jak pory roku, kolory, dni tygodnia, miesiące, zjawiska pogodowe, różne krajobrazy, uroczystości, cyfry, litery itd. Wszystkie te słowa opatrzone są rysunkami z muminkowego świata, co wydaje się być niesamowicie kreatywnym sposobem na podejście do nauki języka. Dzieci z pewnością szybciej będą zapamiętywać tłumaczenia słów zobrazowane zabawnymi i jakże adekwatnymi ilustracjami.

 

Disney klasyka. Najpiękniejsze opowieści.

Disney księżniczka. Najpiękniejsze opowieści

„Najpiękniejsze opowieści” czyli ulubieni bohaterowie dzieci w pięknym wydaniu

Pod szyldem ,,Najpiękniejszych opowieści” wydawnictwo HarperKids zaproponowało książki bliskie sercu zarówno dzieci jak i dorosłych. Mowa tu o tytułach: „Disney klasyka” oraz ,,Disney Księżniczka” czyli książkach, opowiadających historie świetnie znane starszym dzieciom, a także rodzicom, którzy sami żyli tymi przygodami w latach dzieciństwa. O obu książkach przygotowaliśmy kilka zdań refleksji.

,,Disney klasykę” spokojnie można wskazać jako pewniak dla każdego, kto chciałby sprawić dziecku przyjemną i pobudzającą wyobraźnię czytankę na dobranoc. Książka zawiera 8 opowieści, przybliżających przygody popularnych bohaterów filmów Disneya. M.in. jest to Bambi, Piotruś Pan czy Pinokio. Opisane historie są przygodami dobrze znanymi z filmów, jednak podane w bardzo dynamicznej formie. Lektura nie przytłacza zbyt dużą ilością tekstu, co jest idealne dla kilkuletniego słuchacza. Jednocześnie opowiadana historia nabiera wyjątkowej mocy dzięki pięknym ilustracjom, przedstawiającym najważniejsze chwile w ,,Najpiękniejszych opowieściach”. W efekcie, czytanie nie jest nużące ani dla dziecka ani dla czytającego, na takiej lekturze nie sposób się nawet przez chwilkę nudzić. Warto też wspomnieć o bardzo udanym wydaniu od strony praktycznej – „Najpiękniejsze opowieści” są dostępne w niewielkim formacie, co może być nie bez znaczenia przy podróżach lub spacerach, książkę bowiem bardzo łatwo schować do torby i spożytkować jako atrakcję również poza domem.

Bardzo podobnie jest z książką ,,Disney Księżniczka”, choć na pierwszy rzut oka można by uznać, że ta pozycja jest kierowana przede wszystkim do dziewczynek. Fakt, wszystkie opowieści w tej książce są poświęcone bohaterkom z filmów Disneya, jednak naszym synkom nie robiło to żadnej różnicy i z wielką chęcią wysłuchali opowiadań m.in. o Mulan, Pocahontas czy Meridzie Walecznej. Warto przy tym dodać, że w tej książce mamy do czynienia z nowymi, nieznanymi dotąd przygodami, które świetnie uzupełniają klasyczne, filmowe fabuły. Opowiadania są tu niezwykle ciekawe i intensywne, bo jest ich aż 12 do przeczytania.

Stanowczo polecamy obie książki dla fanów Disneya i tych, którzy dopiero mogą się nimi stać!

najpiękniejsze opowieści

 

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach

Wydawnictwo Harperkids zaproponowało tym razem książkę o niezwykłych walorach edukacyjnych. Z autopsji wiemy, że czasami niełatwo jest wytłumaczyć tło historyczne i znaczenie niektórych świąt, np. Święto Konstytucji 3 Maja. Książka „Nasza paczka i niepodległość” wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i w bardzo atrakcyjnej formie przekazuje czytelnikom mnóstwo ciekawych informacji. Dodam przy tym, że lektura może być atrakcyjna zarówno dla dziecka jak i dorosłego, no bo czy nie zastanawialiście się kiedyś ile krajów i które mają barwy narodowe w dokładnie tych samych barwach co Polska? To tylko przykładowa ciekawostka opisana w książce. Całość jest pięknie zilustrowana, a przez informacje o najważniejszych świętach przechodzimy wspólnie z tytułową ,,Paczką” przyjaciół, dzięki którym dla dzieci od razu wszystko staje się ciekawsze.

Jeśli chcesz przekazać wartościową wiedzę dziecku i przy okazji miło spędzić czas, ta propozycja książkowa jest w sam raz dla Ciebie.

nasza paczka i niepodleglosc

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top