cukierki melisowe reutter

Cukierki Melisowe – ukojenie w stresie

Stres to reakcja organizmu na różnego rodzaju doświadczenia i zdarzenia, najczęściej o charakterze nieprzyjemnym. Ten, który utrzymuje się przez długi czas ma bardzo negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia i może bezpośrednio prowadzić do pojawienia się wielu poważnych chorób. Nie bez powodu określa się go przypadłością XXI wieku. Jednak można sobie z nim z powodzeniem radzić i to w sposób całkowicie naturalny

Naturalna droga do spokoju

Od setek lat na skołatane nerwy, napięcie, uczucie niepokoju czy problemy ze snem – a więc typowe objawy stresu – stosuje się melisę. To wyjątkowe zioło zawiera w sobie wiele substancji, które w naturalny, a zarazem wyjątkowo skuteczny sposób przynoszą ogólne ukojenie i uspokojenie. Nie bez powodu jest ona składnikiem bardzo wielu farmakologicznych leków na uspokojenie. Te prozdrowotne właściwości melisy były powszechnie znane już w starożytności. W I wieku n.e. pisał o niej Dioskurydes – uważany za ojca farmakologii. Do dziś jest ona często polecana w zaburzeniach pracy układu nerwowego. Znany jest również jej korzystny wpływ na pracę układów pokarmowego oraz oddechowego. Dawniej przypisywano jej magiczne właściwości – dziś wiemy, że swoje działanie zawdzięcza bogactwu cennych składników takich jak m.in.:

  • garbniki (taniny), które mają działanie przeciwbakteryjne
  • fenolokwasy wykazujące działanie przeciwzapalne
  • flawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym
  • witaminę C.

W liściach melisy znaleźć możemy również olejek eteryczny, którego składniki obniżają próg wrażliwości układu nerwowego, rozkurczają mięśnie gładkie jelit (zwłaszcza jelita grubego), a także działają przeciwbakteryjnie.

Z tych niezwykle korzystnych właściwości, szczególnie dotyczących naturalnego wspomagania w minimalizowania stresu oraz niepokoju, doskonale zdaje sobie sprawę renomowana firma Reutter, która od ponad 100 lat jest wiodącym producentem produktów opartych na naturalnych, prozdrowotnych ekstraktach roślinnych.

cukierki melisowe reutter

Ekstrakt melisy na nerwy

Cukierki Melisowe firmy Reutter mają w składzie naturalny ekstrakt z melisy, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ułatwiając zachowanie spokoju.

Ekstrakt (wyciąg) melisy wspomaga także poczucie odprężenia umysłowego, co jest niezwykle istotnym elementem szeroko pojętego zdrowia psychicznego oraz higieny umysłu. Wyciąg z melisy wspiera prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego (OUN). Wygodna forma ziołowego cukierka, którego niezależnie od sytuacji możemy mieć zawsze pod ręką, jest niezwykle praktyczna. Nie zawsze przecież mamy czas i możliwość by zaparzać melisową herbatkę. Cukierki do ssania łatwo rozwiązują ten problem, bowiem nie tylko nie wymagają żmudnego przygotowywania, ale na dodatek mają niezwykle przyjemny i orzeźwiający smak.

Cukierki Melisowe firmy Reutter to jakość i oryginały, a nie tanie kopie. Stosując oryginały, nie oszukujesz samego siebie!

Warto dodać, że w sprawdzonych recepturach od Reuttera nie ma miejsca na błędy, dlatego cukierki melisowe są pyszne i przede wszystkim dobroczynne. Przeznaczone są dla całej Rodziny!

Dostępne w aptekach i zielarniach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top