Czy rodzina w Warszawie może liczyć na wsparcie? Kluby dla rodzin w stolicy

Jest ich w mieście ponad 20, działają w prawie każdej dzielnicy i od ponad 10 lat niosą pomoc potrzebującym rodzinom. Warszawskie kluby dla rodzin to miejsca, które wspólnie tworzą rodzice, dzieci, opiekunowie, prowadzący i miasto. Już 16 czerwca odbędzie się konferencja „Do jednej bramki” – #razemdlarodzin, podczas której kluby opowiedzą o swoich dobrych praktykach oraz poinformują, jak pracować z rodziną i małymi dziećmi oraz dlaczego warto do nich zajrzeć.

Każdy rodzic czy opiekun zmaga się z trudnością wychowania młodego człowieka. Na różnych etapach tego wyzwania potrzebujemy niekiedy wsparcia – czy to w korepetycjach, konsultacji z psychologiem albo zajęć rozwijających. Nie zawsze jednak rodziców czy opiekunów mogą pozwolić sobie na takie zajęcia lub znaleźć odpowiednich specjalistów. I wtedy z pomocą przychodzą warszawskie kluby dla rodzin.

Zajęcia ogólnorozwojowe, spotkania ze specjalistami, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne, warsztaty umiejętności wychowawczych oraz wydarzenia rodzinne – to tylko niektóre z zajęć, na które można uczęszczać bezpłatnie w warszawskich klubach dla rodzin. Te miejsca to przestrzeń do spotkań wzmacniających więzi społeczne i pobudzająca do aktywności społecznej. Użytkownicy klubów na zajęciach uczą się nowych rzeczy, bawią się oraz otrzymują wsparcie. Wszystkie są współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę.

Łączy nas od wielu lat wspólny cel – Rodzina. Rodzina silna, stabilna, odporna na kryzysy, rodzina otwarta, kreatywna i bezpieczna – tak ją widzimy i ku takiej zmierzają nasze wszystkie działania.  Warszawskie Kluby dla Rodzin to nie tylko wspólny cel to również stałe miejsca – bezpieczna przystań, przyjazne wnętrza o charakterze klubowym. To ponad wszystko ludzie i oczywiście również rodziny. Tysiące już osób, którym w różnych momentach życia towarzyszyliśmy i towarzyszymy. Mamy nadzieję, że konferencja Do Jednej Bramki przybliży warszawiakom i warszawiankom nasze zajęcia, specjalistów i ofertę!mówi Robert Smyczyński, Przewodniczący Branżowej Komisji Dialogu Społecznego do spraw Dzieci Młodzieży i Rodziny

#razemdlarodzin

Z jakimi problemami zmagają się rodzice i opiekunowie? Jak najlepiej pomagać rodzinom w potrzebie? Co to tak właściwie znaczy „szczęśliwa rodzina”? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas pierwszej konferencji organizowanej wspólnie przez kluby dla rodzin 16 czerwca online na Facebooku www.facebook.com/razemdlarodzin/ w godz. 12-15. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii, pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, konsultant dla rodziców i nauczycieli. Współdziała również jako społeczny doradca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Dziecka. Co oprócz wykładu? Warszawskie kluby dla rodzin przedstawią wyniki ewaluacji swojej działalności oraz porozmawiają również o wyzwaniach w rodzicielstwie. Konferencja będzie również świetną okazją do poznania oferty warszawskich klubów dla rodzin, zapoznania się z bezpłatnymi zajęciami i porozmawiania o rozwiązaniach problemów współczesnych rodziców i opiekunów. Wydarzenie jest finansowane przez miasto stołeczne Warszawę.

Konferencja warszawskich klubów dla rodzin

Do jednej bramki – #razemdlarodzin

16 czerwca, godz. 12:00-15:00

Wydarzenie online – Facebook Do Jednej Bramki

www.facebook.com/razemdlarodzin/

Organizatorem wydarzenia jest Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. dzieci, młodzieży i rodziny.

Patroni medialni

Dziecko w Warszawie

Miasto Dzieci

Radio Dla Ciebie

Warszawa.ngo.pl

Raczkujemy.pl

Ohme.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top