harper collins ksiazki dla dzieci

Maj 2021- nowości od HarperCollins Polska

Książka z magnesami. Bing. Zabawa w parku

Bardzo ciekawa i urozmaicona propozycja dla fanów serialowego króliczka i jego przyjaciół. W paczce majowych nowości od wydawnictwa HarperKids otrzymaliśmy właśnie tę książkę w twardej oprawce i z tekturowymi stronami. Do lektury załączone są magnesy z różnymi postaciami, które młody czytelnik powinien ułożyć na odpowiedniej stronie według instrukcji na niej umieszczonych. Książka pozwala więc ćwiczyć nie tylko koncentrację na zadaniu i słuchanie ze zrozumieniem, ale i koordynację ręka-oko. Nasz trzylatek chętnie bierze do ręki tę pozycję ze względu na lubianych bohaterów i układa magnesy według własnej inwencji  

bing ksiazka

Pory roku. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa

Na boisku. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa

Przedstawiając kolejne książki z serii „Pierwsze słowa”, warto zacytować opis ze strony wydawnictwa: jest „to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.”

Są to kartonowe książeczki z elementami, które można przesuwać palcem dla najmłodszych dzieci – mają proste i wyizolowane obrazki o barwnych kolorach, dzięki czemu łatwo skupić uwagę malucha na danym przedmiocie. W książce „Pory roku” każda rozkładówka to inna pora roku z typowymi dla niej obiektami. Dzieci uczą się więc rozróżniania zmieniających się etapów przyrodniczych i mogą utrwalać nazwy kolorów oraz przedstawionych w książce elementów. „Na boisku” to propozycja dla dzieci uwielbiających granie w piłkę… i nie tylko J Tutaj również dziecko poznaje podstawowy słownik pojęć związanych z graniem w piłkę nożną i trenuje koordynację ręka-oko.

ja i moje mikroby

Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć 

Ja  i moje mikroby. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Tu mamy już propozycje dla nieco starszych czytelników – większych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas podstawówek – z serii nauka dla dzieci. Obie książki są naprawdę fajnie napisane i wciągają do lektury ciekawe świata dzieci. Interesujące fakty są przedstawione w czytelny i klarowny sposób, a duża ilość obrazków ułatwia zrozumienie poruszanych zagadnień.

Pierwsza książka zapoznaje dzieci z kosmosem, a przede wszystkim jest skarbnicą wiedzy o księżycu. Co ważne, jeżeli nasze dziecko zainteresuje się tematem, na końcu lektury znajduje się słowniczek, ale i lista książek, do których warto zajrzeć by jeszcze dokładniej zgłębić temat.   

W drugiej z wymienionych książek dzieci poznają różne drobnoustroje i dowiadują się jakie mają znaczenie w naszym życiu. Książka jest świeżutka, więc znajdziemy w niej informacje nawet o koronawirusie – coś na czasie, jeśli chcemy pokazać dzieciom jak istotne jest dbanie o higienę, szczególne w dobie pandemii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top