egmont komiksy

Komiksowe recenzje na lato

LEGO EXPLORER

Numer 1 serii ,,Explorer” z uniwersum LEGO to idealna propozycja dla dzieci w wieku 6-8 lat z zacięciem technicznym i naukowym. Dodatkiem do gazetki są klocki, z których zbudujemy sympatycznego robota z anteną. Instrukcja budowy robota jest prosta i szybka, warto więc zachęcić młodego czytelnika do samodzielnego montażu. W gazetce znajdziemy mnóstwo ciekawostek i informacji odnośnie maszyn oraz technologii, które nas otaczają.

Dzięki temu, dziecko może dowiedzieć się czegoś przydatnego oraz rozpalić w sobie pasję do tworzenia. Na pierwszy ogień, redakcja zachęca do budowy robota wymyślonego przez siebie, publikując przykłady takich pomysłów, które pokazują, że w LEGO jedyne granica to kwestia wyobraźni.

,,Explorer” to świetny przykład połączenia zabawy z edukacją. Każde zadanie opisane w gazetce czegoś nas uczy i nawet dorosły może dowiedzieć się czegoś ciekawego przy okazji wspólnego czytania lub pomagając dziecku w projektowaniu oryginalnego robota.

egmont explorer

Niefortunne przypadki Młodej Kaczki

Przygody kaczora Donalda to jedna z najlepszych rzeczy dzieciństwa wielu z nas. Do książki o młodym kaczorze Donaldzie podchodziłem więc zaintrygowany. Szybko zorientowałem się, że jest to zupełnie inna propozycja niż książki z moich wspomnień.

,,Niefortunne przypadki młodej Kaczki” to opowieść komiksowa, choć z powodzeniem można ją nazwać też powieścią graficzną. Tekst odgrywa tu główną rolę, ale każda strona posiada kolorowe rysunki, które ilustrują wydarzenia, ale zawierają też typowo komiksowe dymki dialogowe. To bardzo ciekawa i pomysłowa formuła. Ponadto, wypowiedzi każdego z bohaterów mają unikalny kolor, tak aby dziecku łatwiej było połapać się kto, co mówi. Historia jest wciągająca i jednocześnie rozbudowana, dzięki czemu lektura ,,Niefortunnych przypadków…” zapewnia rozrywkę na ładnych kilka godzin.

Fajne poczucie humoru i zwroty akcji sprawiają się, że książka o młodym Donaldzie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników niesfornego Kaczora.

Przygoda na balkonie

,,Przygoda na balkonie” to zbiór komiksów z uniwersum kaczora Donalda, w których motyw przewodni to wakacje i podróże. Przyznam się, że ja osobiście nauczyłem się czytania właśnie na komiksach, co teraz moja mama lubi powtarzać mojemu synowi. Zabawne rysunki z Donaldem w roli głównej są więc świetnym wabikiem do nauki połączonej z przyjemnością. Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem bardzo podobał mi się humor w tych komiksowych przygodach i to się nie zmieniło, bo seria pod szyldem ,,GIGANT POLECA” nadal trzyma poziom i bawi kolejne pokolenie.

Yakari w krainie wilków

W nasze ręce trafił tom 8 przygód Yakariego, młodego Indianina z plemienia Siuksów. Od razu zwróciliśmy uwagę na wyjątkowe ilustracje w tym komiksie, na samym studiowaniu tych rysunków synek spędzał ładnych kilka chwil. Pełno w nich detali, poza tym, komiks jest utrzymany w dość nietypowej stylistyce, co czyni go jeszcze ciekawszym. Z historii opowiedzianej w komiksie uczymy się, że walka nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Przygodę Yakariego przeżyliśmy szybciutko od deski do deski, co widocznie świadczy o tym, że lektura komiksu była angażująca i po prostu – ciekawa. 

Gorąco polecamy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top