nowości książkowe dla dzieci

Nowości książkowe dla dzieci od Harper Collins – kwiecień 2022

Marzec 2022 w HarperCollins Polska to miesiąc obfitujący w liczne nowości książkowe, zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. My mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi – uwielbianymi przez nasze dzieci – pozycjami o Basi Zofii Staneckiej. Starszy syn zainspirował się książkami z serii „Przygody z nauką”, a młodszemu przypadły do gustu te z cyklu „Poznaję dotykiem”. Przekonajcie się sami. 

basia ksiazki dla dzieci

„Basia. Wielka księga przyjaźni”

Basia przyjaźni się z Anielką i Titim. Dla Janka najlepszym kumplem i wzorem do naśladowania jest kuzyn Antek. Zuzia lubi mieć zawsze rację i z tego powodu czasem sprzecza się z innymi. Marcel natomiast uwielbia zwierzęta, opiekuje się nimi i traktuje je jak przyjaciół.
Przedszkolaki czasem się lubią, a czasem czubią. Nigdy jednak nie tracą dobrego humoru, gdy otaczają ich przyjaciele – tacy na dobre i na złe! „Wielka księga przyjaźni” to nie tylko fascynująca czytelnicza przygoda, lecz także zaproszenie do rozmowy z dzieckiem o relacjach z innymi – w rodzinie, grupie rówieśniczej, społeczności… Warto mieć przyjaciół, kolegów i znajomych. Bo prawdziwy przyjaciel to skarb!

Basia i szkoła

Bardzo fajna książka dla dzieci, które uczęszczają do zerówki lub są na początku szkolnej edukacji. Historia pokazuje, że szkoła nie musi być wcale taka zła. Basia chciałaby chodzić do szkoły i nauczyć się pisać. Janek uważa jednak, że siostra jest na to jeszcze za mała. Z kolei kuzyn Antek tak bardzo nie lubi siedzenia w szkolnej ławce, że postanawia uciec. Przekonajcie się, co z tego wyniknie…

Basia i przyjaciele. Dżesika

Dżesika i jej mama często się przeprowadzają. Kiedy dziewczynka trafia do nowego przedszkola, ma nadzieję, że zdobędzie wielu przyjaciół. Jednak nie wszystkim dzieciom w grupie podoba się sposób bycia Dżesiki i jej nieograniczona wyobraźnia. Książka pokazuje, jak dzieci próbują radzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami na nieoczywiste – niekoniecznie akceptowalne społecznie – sposoby. „Basia i przyjaciele. Dżesika” to przepełniona całą gamą emocji historia o relacjach z rówieśnikami i rodziną.

Basia, Franek i kształty

Książka z twardymi stronami dla młodszych czytelników. Tym razem Franek – młodszy brat tytułowej bohaterki – z pomocą Basi poznaje kształty. Papierowa czapeczka na głowie Basi ma kształt trójkąta, a zdjęcia, które dzieci wspólnie oglądają, są prostokątne. Czy Franek znajdzie w swoim pokoju jeszcze inne kształty? Krótkie opowiastki o Basi i Franku zachęcają do wspólnej lektury, rozmowy i zabawy.

Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Coś dla małych odkrywców ciekawych świata. Jak połączyć dwa spinacze bez dotykania? Dlaczego magnes przyciąga stal? Czym jest rdza? Jak działa katapulta? Czemu metal przykleja się do lodu? Podczas robienia eksperymentów z książki „Spinacz. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:

  • nauczy się, czym jest napięcie powierzchniowe, które utrzymuje spinacze na powierzchni wody;
  • zrozumie, na czym polega zjawisko przekazywania energii, robiąc wahadło;
  • odkryje, jaka jest granica wytrzymałości stali, rozciągając drut;
  • a także nauczy się tworzyć magnes, wahadło i katapultę, wyhoduje rdzę, zapali spinaczem żarówkę!

Sól. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Dlaczego woda słona i słodka zamarzają w innych temperaturach? Co robi ryż w solniczce? Czym odsolić wodę morską? Jak sól pomaga w farbowaniu? Podczas robienia eksperymentów z książki „Sól. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:

  • nauczy się, czym są roztwory i jak zmieniają się nasycenie;
  • zrozumie, na czym polega krystalizacja, hodując kryształki soli;
  • odkryje, jak różne właściwości ma woda słodka i słona, bawiąc się pianą
  • a także nauczy się robić klej, wulkan solny, farbować tkaniny i czyścić monety

zwierzęta i liczby i kolory

Liczby i Kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem

Poznaję świat to nowa seria filcowych, kolorowych książeczek zachęcających małych czytelników do oglądania, dotykania i wspólnego czytania. Główny bohater, mały kameleon zabiera nas na spacer. Razem z nim uczymy się liczyć spotkane po drodze zwierzątka.

Zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem

Główna bohaterka, mała pszczółka zabiera nas do dzikich krain. Razem z nią spotykamy różne, ciekawe zwierzątka. Na każdej stronie znajdują się elementy filcowe do dotykania, dzięki czemu maluszek może ćwiczyć małą motorykę.

kolory książka dla dzieci

Kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat

W pudełku „Kolory” znajduje się książeczka ucząca o kolorach oraz puzzle. Każda rozkładówka pokazuje jeden kolor oraz rzeczy z nim związane. Dodatkowo dzieci muszą dopasować puzzle do każdego koloru, co jest świetną zabawą, a dodatkowo utrwala wiedzę o kolorach. 

Zmysły. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa

„Zmysły” to kartonowa książeczka, z której maluch, dowiaduje się, jakie są zmysły i do czego służą. Na przykład przy słuchu mówimy o różnych dźwiękach typu śpiew ptaka czy kapanie wody.  Przy dotyku pokazujemy kłującą brodę taty i odczuciu jakie wywołuje jej dotknięcie. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień. Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

Rodzina. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa

Książeczka „Rodzina” przedstawia i pokazuje najbliższe osoby z otoczenia maluszka.  Na dużych obrazkach dzidziuś poznaje rodzinę: mamę i tatę, brata i siostrę oraz babcię i dziadka. Dziecko poznaje nazwy poszczególnych grup: rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top