giganci programowania

Programowanie dla dzieci: Nie takie straszne jak je malują

W naszych głowach utrwalił się obraz programowania jako dziedziny wyjątkowo skomplikowanej, zarezerwowanej dla osób o specjalnych zdolnościach. Nie wyobrażamy sobie, by nasze dzieci uczyły się podstaw kodowania w tak wczesnym wieku, a co więcej, cieszyły się tym procesem. W tym artykule obalimy te i podobne mity, aby przekonać Was, że każde dziecko może spróbować swoich sił w nauce programowania.

Mit numer 1: Dzieci powinny być starsze, aby zacząć naukę programowania

Nawet przedszkolaki mogą poznać podstawy kodowania poprzez zabawę i gry edukacyjne. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele książek i platform wspierających ten proces. Dzieci nieco starsze, już od 6-7 roku życia, mogą zacząć swoją przygodę z programowaniem, uczęszczając na zajęcia wykorzystujące popularne środowiska jak Minecraft Education czy Scratch.

Mit numer 2: Programowanie jest tylko dla geniuszy matematycznych

Programowania rzeczywiście wymaga logicznego myślenia, ale również uczy tej umiejętności. Dzieci nie muszą przejawiać wybitnych zdolności matematycznych, aby zacząć przyswajać podstawowe koncepcje. W trakcie nauki rozwijają wyobraźnię, analityczne myślenie i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów. Lepsze wyniki w szkole to dopiero efekt przygody z kodowaniem.

Mit numer 3: Nauka kodowania to tylko siedzenie przed komputerem

Jak już wspomnieliśmy, nauka kodowania zaczyna się podczas pierwszego kontaktu z łamigłówkami i grami logicznymi. Co więcej, rozwija ona umiejętności, które z pewnością przydadzą się w codziennym życiu. Zdolność do rozwiązywania problemów, kreatywne myślenie, samodzielność oraz umiejętność współpracy są niezwykle pożądane zarówno w szkole, jak i w przyszłej karierze zawodowej.

nauka programowania dla dzieci

Mit numer 4: Dziewczynki nie są zainteresowane programowaniem

Coraz więcej kobiet rozwija się w branży IT, często żałując, że rozpoczęły swoją przygodę tak późno. Zaznaczają przy tym, że programowanie daje im ogromną przestrzeń do pracy kreatywnej i realizacji wymarzonych pomysłów. Podobnie jest z dziewczynkami, które dołączają do zajęć z kodowania. One także z zapałem „czarują” podczas wykonywania zadań i chętnie pokazują chłopcom ,,kto tu rządzi”. 

Jak sprawdzić czy moje dziecko polubi programowanie?

Przekonałeś się już, że kodowanie może być dobrym wyborem dla Twojego dziecka? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Gigantów Programowania – największą szkołę programowania dla dzieci i młodzieży w Polsce. Te 1,5-godzinne zajęcia to doskonała okazja, aby poznać i wejść w fascynujący świat programowania pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Na stronie www.kodujzgigantami.pl znajdziesz pełną ofertę dostosowaną do wieku i możliwości uczestników. Przygotowaliśmy coś specjalnego dla fanów Minecrafta, Scratcha oraz przyszłych twórców aplikacji i stron internetowych. Na najstarszych czekają również wyzwania odzwierciedlające prawdziwą pracę programisty. Dlatego sprawdź i daj swojemu dziecku szansę na ekscytującą podróż w świecie programowania!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top