rodzice_uwaznie_obecni

Rodzice uważnie obecni! – bardzo ciekawa akcja

Od czasu do czasu, staramy się komunikować interesujące i wartościowe inicjatywy społeczne. Do takich zaliczamy akcję ,,Rodzice uważnie obecni”. Zachęcamy do zapoznania się z jej założeniami oraz programem kampanii.

Poniżej przytaczamy informacje na temat akcji ze strony Organizatora:

Dla kogo jest Akcja?

Akcja skierowana jest do wszystkich rodziców – tych którzy już mają dzieci oraz tych, którzy właśnie na nie czekają.

Pomysł na akcję – jej geneza

W dzisiejszych czasach zapracowani i zaganiani rodzice poświęcają swoim dzieciom coraz mniej uwagi. Potrafią się z nimi bawić, jednocześnie wertując komórkę czy załatwiając swoje sprawy. Obecnie zbyt często żyjemy na tzw. „autopilocie”, nie potrafimy doświadczać tego, co dzieje sie tu i teraz, skupić się na naszych emocjach, ani na dziecku które jest w zasięgu ręki, z którym się bawimy, które potrzebuje naszej uwagi i na nią czeka.

Uważne rodzicielstwo (mindful parenting) to więź, gdzie rodzic jest w pełni zaangażowany w bycie z dzieckiem. Oznacza, że stajemy się mniej przywiązani do wyników, za to bardziej koncentrujemy się na odkrywaniu życia naszego i naszych dzieci. To też patrzenie na dzieci i akceptowanie ich takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi chcielibyśmy, żeby były.

Uważne rodzicielstwo wywiera wpływ nie tylko na rozwój emocjonalny dziecka, ale także na nabycie umiejętności nawiązywania dobrego kontaktu z innymi. Dzieci mające poczucie bliskości ze swoimi rodzicami mają zdrowe poczucie własnej wartości, lepiej sobie radzą w szkole, wchodzą w zdrowe relacje z innymi, czują się komfortowo w obecności dorosłych, eksplorują świat i próbują nowych rzeczy, łatwiej radzą sobie też ze zmianą i rozwijają pozytywny obraz własnej osoby, co powinno w konsekwencji prowadzić do pojawienia się zrównoważonej samooceny.

Akcja Rodzice Uważnie Obecni ma 4 cele:

1 – Zwiększyć świadomość – Pokazać problem współczesnego świata, w którym rodzice poświęcają swoim dzieciom coraz mniej uwagi.

2 – Wyjaśnić na czym polega uważne rodzicielstwo i jakie korzyści ze sobą niesie.

3 – Pokazać, w jaki sposób rodzice mogą poświęcać swoim dzieciom więcej uwagi.

4 – Pokazać w jaki sposób można wykorzystać codzienne aktywności i zabawę, aby wpływać na rozwój dziecka.

Planowany przebieg akcji

Akcja „Rodzice uważnie obecni” będzie trwała 2 tygodnie, od 15 do 31 października 2016. W akcji wezmą udział: psycholodzy, blogerzy parentingowi, fundacje działające na rzecz dzieci. W ramach akcji będą publikowane artykuły dotyczące tematu uważnego rodzicielstwa, prowadzone różne dyskusje, konsultacje psychologiczne dla rodziców oraz wywiady. Całościowy materiał merytoryczny z akcji zostanie po jej zakończeniu zebrany w książkę/ broszurę, którą będzie można pobrać z Internetu. Dla uczestników przygotowaliśmy również wiele ciekawych konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W głównym Konkursie będzie można wygrać Multysensoryczną Kołysko-Huśtawkę Memola.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Objęło Akcję Patronatem Honorowym

Inicjatorami akcji jest blog BeMam.pl oraz Memola
Cały czas odbywają się zapisy na Warsztaty i Konsultacje, z których można skorzystać w ramach Akcji: http://www.bemam.pl/eventy/

Razem możemy więcej! Dlatego zachęcamy zarówno Tatę, jak i Mamę do przyłączenia się doakcji, która trwać będzie w dniach od 15 do 29 października 2016.

Strona akcji: http://www.bemam.pl/rodzice-uwaznie-obecni/

Fanpage Akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/rodziceuwaznieobecni/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top