Gotuj z Babu

Startuje blog kulinarny dla rodziców dzieci z autyzmem

Fundacja ,,Pomaganie” ogłosiła start bardzo ciekawego projektu – bloga kulinarnego tworzonego z myślą o rodzicach i dzieciach, mających zaburzenia ze spektrum autyzmu. Inicjatorzy strony podkreślają, że zarówno dla dzieci z autyzmem jak i dzieci zdrowych ważne jest budowanie kubków smakowych tak, aby już od pierwszych miesięcy życia przywyknęły do zdrowej żywności.

Cóż więcej można dodać – odsyłamy po prostu na stronę bloga: www.swiatbabu.blog.pl i sami zamierzamy go obserwować. Generalnie, rzadko zdarza się nam publikować newsy na bazie nadsyłanych informacji prasowych, ale ten pomysł naprawdę się nam spodobał.

W komunikacie Fundacji możemy przeczytać, co następuje:

Posiłek to dla każdego, również zdrowego dziecka to feeria barw, smaków i dźwięków. To od rodziców zależy jakich smaków nauczymy dziecka, czy będą to smaki rodem z fast foodowych sieciówek czy też smaki zdrowe, decydujące także o zdrowiu dziecka w przyszłości. Jeśli czym prędzej nie nauczymy dzieci zdrowych smaków, to nie możemy jak mówi autor strony narzekać w późniejszym wieku na dzieci, że nie chcą one jeść nic innego jak fast food czy słodycze – to Wy rodzicie uczycie ich smaków ! Posiłki dla dzieci z autyzmem to przede wszystkim posiłki zdrowe, dlatego też autor bloga uważa, że powinna do niego zaglądać każda mama, która wie, że miłość do dziecka, to także zadbanie od pierwszych dni o jego zdrowie.
Smaki, których nauczymy nasze dzieci, będą funkcjonowały w ich kubkach smakowych w późniejszych latach. Ucząc dzieci smaków od początku sprawiamy, że w późniejszym czasie nie zrobi na nich wrażenia torba chipsów, cukierków czy nowa pizzeria na osiedlu – zmysł smaku, będzie domagał się od nich “ochoty” na zdrowe warzywa, owoce czy szereg innych potraw przyjaznych zdrowiu., które wpoimy w kubki smakowe dziecka.

Blog kulinarny autyzm

Oprócz uruchomienia bloga kulinarnego, Fundacja ,,Pomaganie” zapowiada również premierę gry komputerowej pt. ,,Babu”, która będzie wspierała edukację i rozwój dzieci, a także oferowała rozwiązania wspierające rodziców podczas terapii dzieci z autyzmem. Premiera gry jest zaplanowana na wrzesień.
Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top