drewniana układanka skarpetki

Świetna zabawka do sortowania elementów

Nie wiem czy pamiętacie, ale poza prowadzeniem sklepu zajmuję się również terapią dzieci z autyzmem. Chciałabym pokazać Wam zabawkę – pomoc dydaktyczną, która rewelacyjnie sprawdza się podczas terapii i pozwala na ćwiczenie wielu różnych umiejętności.  

drewniana układanka skarpetki Lilco do sortowania

W pracy terapeutycznej z dziećmi z różnymi zaburzeniami kładzie się nacisk na rozwój umiejętności w zakresie różnych sfer funkcjonowania. Wśród nich wyróżniamy min. zdolności poznawcze, percepcję wzrokową i słuchową, motorykę dużą oraz małą. W terapii wykorzystujemy często pomoce dydaktyczne przygotowane samodzielnie – np. zalaminowane karty pracy, by jak materiały były jak najbardziej dostosowane do potrzeb danego podopiecznego. Wiadomo jednak, że równie istotne podczas zajęć jest wykorzystywanie już gotowych atrakcyjnych i kreatywnych pomocy edukacyjnych, za sprawą których czas spędzony z terapeutą, będzie ciekawy, a sama nauka przyjemna i efektywna.

drewniana układanka skarpetki Lilco

Jedną z takich pomocy bez wątpienia jest drewniana układanka skarpetki marki Lilco. Jej podstawowym celem jest bez wątpienia kształtowanie percepcji wzrokowej -umiejętności sortowania elementów według kolorów lub kształtów (w przypadku młodszych lub niżej funkcjonujących dzieci) oraz według obu tych kryteriów naraz. Co więcej, za sprawą dwuelementowego wieczka, na początkowym etapie zabawy z tą układanką, możemy zakryć większą część ruchomych elementów i pozostać przy 3 kolorach i/lub 3 wzorach – dzięki czemu dziecku łatwiej jest zrozumieć zależności, jakich oczekujemy. Oczywiście poziom trudności dostosowujemy do możliwości dziecka. Zarówno elementy z kolorami, jak i ze wzorami są ruchome, więc możemy swobodnie zmieniać układ jednych i drugich, tak by bystre łobuziaki nie odtwarzały układu puzzli z pamięci.

 

Nie tylko w terapii, ale i do zabawy w domu

 

Układanka skarpetki pozwala również ćwiczyć koncentację uwagi, nazywanie kolorów oraz rozwijać sprawność dłoni – układanie elementów we wnękach wymaga sprawnych paluszków, więc i motoryka mała się kłania. Dzięki temu układanka skarpetki Lilco sprawdzi się również jako edukacyjna zabawka w każdym domu, gdzie mieszkają małe dzieci. Mój trzyletni synek chętnie ją układa, choć ma trudność z uwzględnianiem obu kryteriów jednocześnie podczas porządkowania skarpetek.

drewniana układanka skarpetki

Do atutów tej drewnianej układanki zaliczyć należy również wykonanie z największą starannością w Polsce przez niewielką firmę Lilco. Zabawka ta posłuży z pewnością przez wieeele lat. A za sprawą wieczka, układanka skarpetki może być bezpiecznie przechowywana bez ryzyka zgubienia się poszczególnych elementów. Polecam ją wszystkim rodzicom i terapeutom pracującym z małymi dziećmi

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top