wspaniale ksiazki dla dzieci

Wakacje z Harperkids

Poniżej przedstawiamy porcję wakacyjnych nowości książkowych od wydawnictwa Harperkids dla najmłodszych czytelników i ich rodziców J Oczywiście niezmiennie polecamy wszystkie książki z serii Akademia Mądrego Dziecka.

moje pierwsze zwierzęta ksiazka

– „Moje pierwsze zwierzęta. Akademia mądrego dziecka

„Moje pierwsze zwierzęta” to kolorowa książeczka z ruchomymi obrazkami zachęcająca małego czytelnika do poznawania świata zwierząt. Każda rozkładówka poświęcona jest innemu ekosystemowi, pokazując między innymi jakie zwierzęta zamieszkują las, a jakie pływają w morzu. Książeczka dzięki ruchomym elementom zaprasza do wspólnej zabawy i nauki.

 

– „Moje pierwsze zadania przedszkolaka. Akademia mądrego dziecka

„Moje pierwsze zadania przedszkolaka” to kolorowa książeczka z klapkami zachęcająca przedszkolaka  do poznawania cyfr, kolorów, kształtów i prostego dodawania. Razem ze zwierzątkami dowiadujemy się jak spakować się do przedszkola, jak miło można spędzić dzień w nim dzień i czego ciekawego można się nauczyć. Na zajęciach plastycznych bohaterowie mieszają farby, dzięki odsłonięciu klapki dowiadują się co powstanie z wymieszania dwóch podstawowych kolorów. Uczą się też prostego dodawania i rozpoznawania kształtów.

niesamowity spacer

 

– „Las. Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer

Książeczka „Las” opowiada o leśnych zwierzętach, które podczas jesieni przygotowują się do kolejnej pory roku, czyli zimy. Wiewiórki zbierają i chowają orzeszki, jelenie ryczą na rykowisku, a dziki biegają po lesie.

 

 – „Pod ziemią. Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer.

„Pod ziemią” z serii „Niesamowity spacer” to książeczka dla najmłodszych z ruchomymi elementami oraz srebrnymi tłoczeniami. Kontrastowa kolorystyka i uproszczona forma ułatwią zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością. Grube, solidne strony zapewnią wytrzymałość oraz długie użytkowanie, wspomagając rozwój manualny małych rączek. 

basia franek ksiazki

– „Basia, Franek i humory

W tej opowieści Franek poznaje emocje. Kiedy Basia idzie w odwiedziny do kuzynki Luli, Franek jest tak smutny, że zaczyna płakać. Nawet opiekunka Ola nie potrafi go rozbawić. Czy Basia sprawi, że młodszy brat znów będzie radosny? Krótkie opowiastki o Basi i Franku zachęcają do wspólnej lektury, rozmowy i zabawy. Ta seria stanowi świetne wprowadzenie do dłuższych opowiadań o Basi dla nieco starszych słuchaczy i czytelników.

 

– „Basia, Franek i chorowanie

Tym razem Franek zachorował! Ma katar i boli go głowa. Basia troskliwie się nim opiekuje. Przynosi chusteczki do nosa, robi herbatę z miodem i stara się umilić bratu czas. Dzięki Basi Franek przekona się, co jest najlepszym lekarstwem na chorobę.

 

tomek i przyjaciele i masza i niedzwiedz

– „Tomek i przyjaciele. Akcja ratunkowa. Książka z magnesami

Na każdej stronie książki z magnesami pt. „Akcja ratunkowa” czekają znane z serialu Tomek i Przyjaciele miejsca i bohaterowie. Nowoczesne Centrum Ratunkowe na wyspie Sodor, gwarny port w Rybkowie i piękna nadmorska plaża zapraszają do zabawy. Do interaktywnej książki dołączono dziesięć magnesów – są wśród nich nie tylko główni bohaterowie serialu, ale i postacie drugoplanowe, które maluchy uwielbiają. Magnesy można umieścić na dowolnej stronie i w dowolnej scenerii, tworząc całkiem nowe ilustracje do bajki. Komponując scenki z użyciem magnesów, dziecko rozwija kreatywność, zmysł obserwacji, a przy okazji także zdolności manualne. Każda nowa scenka to temat do intrygującej rozmowy z kilkulatkiem, a magnesy można przyczepiać także w innych miejscach – na lodówce czy tablicy magnetycznej. Książka ma w środku bezpieczne zaokrąglone rogi, a porządny karton wysokiej jakości wytrzyma wiele dziecięcych eksperymentów.

 

– „Masza i Niedźwiedź. Z wizytą w lesie. Książka z magnesami

Przytulny i pełen bibelotów dom misia, uroczy pokój Maszy, polana zamieszkała przez wiecznie głodne Wilki i zielony las zapraszają do zabawy! A magnesy z postaciami tylko ułatwiają zaangażowanie dziecka w lekturę.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top