harper collins minecraft

Propozycje literackie dla dzieci z klas 1-3 od wydawnictwa HarperKids

Książki, które nie tylko zainteresują młodego człowieka, ale i niosą pewną wartość edukacyjną stanowią wręcz idealną lekturę. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji z listy naprawdę atrakcyjnych i wciągających książek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Minecraft. Album przetrwania z naklejkami

„Minecraft. Album przetrwania z naklejkami” to gratka dla wszystkich fanów gry Minecraft. Dzięki tej książce dziecko przeniesie się do świata ulubionej gry i za pomocą dołączonych naklejek zaprojektuje swoje budowle. Naklejek jest aż 500! Można je wykorzystać podczas rozwiązywania łamigłówek z książki bądź przyklejać na ulubione przedmioty. Z książką „Minecraft. Album przetrwania z naklejkami” dziecko dowie się, jak stworzyć pierwszą bazę, jak wytwarzać przydatne przedmioty i zbroje oraz jakich mobów unikać w grze. Nauczy się też jak pozyskiwać cenne rudy i gdzie w Minecrafcie szukać naturalnie występujących budynków. Ta książka zapewni dziecku długie godziny fantastycznej rozrywki w ulubionym świecie znanym z gry Minecraft.

 

Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami

Z tą książką dziecko poznaje zwierzęta ze świata Minecrafta, rozwiązując zadania i przyklejając naklejki! Stworzy karawanę lam, pomóże genialnemu naukowcowi Monty’emu przewieźć kurczaka i lisa przez rzekę, a także dowie się, jak zafarbować stado owiec. Na koniec uzupełni naklejkami lodowatą scenerię śnieżnej tajgi oraz dzikiej dżungli. „Zwierzęta. Album przygód z naklejkami” to kopalnia praktycznej wiedzy o zwierzętach z najróżniejszych biomów Minecrafta, a także wiele godzin wciągającej zabawy dla początkujących i zaawansowanych graczy.

 

Minecraft. Księga podwodnej przygody z naklejkami

Czytelnik poznaje pełen tajemnic minecraftowy ocean! Dziecko dowiaduje się, jak oddychać pod wodą, gdzie szukać delfinów i żółwi, jak rozprawić się z utopcami oraz jak znaleźć zatopiony skarb! Podobnie jak w przypadku wszystkich przedstawionych w tym artykule książek z uniwersum Minecrafta, rozwiązuje zadania i przykleja naklejki.

 

Minecraft. Naklejkowa przygoda. Poszukiwacze skarbów

Kolejna niezwykła propozycja dla fanów Minecrafta stworzona we współpracy ze studiem Mojang! Dziecko może dołączyć do Alex i Steve’a, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbu. Musi pomóc im w przygotowaniu ekwipunku i odnalezieniu kartografa, który posiada mapę wiodącą do zakopanego skarbu. Aby dotrzeć do skrzyń ukrytych na dnie oceanu, trzeba wykazać się wiedzą o Świecie Podstawowym i rozwiązać niezwykle wciągające zadania i łamigłówki.

co robimy gdy spimy

Wycieczka po mózgu. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej

Jak wygląda nasz mózg? Czym jest pamięć? Jak działają zmysły? Wędrując z młodym neuronem po różnych rejonach mózgu, dziecko dowiaduje się, jaką funkcję pełnią i jak działa nasz najważniejszy organ. Czytelnik poznaje różne neurony odpowiedzialne za ruch, emocje, myślenie; zobaczy też, jak przekazywane są informacje. Ta książka to nie lada gratka dla dzieci ciekawych świata.

 „Co robimy gdy śpimy. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej

Za sprawą tej lektury dziecko wyrusza w pełną przygód podróż po uśpionym mózgu i dowiaduje się, dlaczego co noc ten narząd się wyłącza. Będzie towarzyszyć młodemu neuronowi, który w korze czołowej pracuje nad skomplikowaną rzeźbą i nie ma ochoty spać. Rusza więc po różnych rejonach śpiącego mózgu. Podczas tej pouczającej wycieczki dowie się, czym są sny; gdzie są zapisywane wspomnienia i zrozumie, dlaczego trzeba się wysypiać.

Książka ma formę powieści graficznej. Podobnie jak w kultowej bajce „Było sobie życie” kluczowe elementy i struktury zostały spersonifikowane. Zabawne postaci i fabularna narracja pobudzają wyobraźnię dzieci i pomagają zrozumieć trudne lub abstrakcyjne zjawiska.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top