Wakacyjny Egmont 1

Lato w pełni, więc czytanie książek schodzi trochę u nas na drugi plan. Dzieci wolą biegać na podwórku, chlapać się w basenie i do późna grzebać w piaskownicy. Potem już brakuje czasu na wieczorne czytanie, gdyż po późnej kąpieli wypadałoby iść spać (i dać rodzicom trochę odsapnąćJ). Ale na nowe książki zawsze znajdzie się chwila, nawet w przerwie na zabawę lub w deszczowe dni, kiedy zabawa na zewnątrz jest trochę utrudniona. Właśnie przy takich okazjach poznawaliśmy lipcowe propozycje wydawnictwa Egmont z serii dla maluszków i przedszkolaków.

A oto krótkie recenzje:

Seria „Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę” autorstwa Ruth Spiro

(do kupienia tutaj)

„Energia odnawialna”

„Grawitacja”

„Fizyka kwantowa”

„Termodynamika”

 

Nigdy nie wpadłabym na przedstawienie zagadnień nauk przyrodniczych w tak prostej formie przy wykorzystaniu zjawisk i sytuacji dobrze znanych dzieciom: porównanie powietrza na ziemi do kocyka otulającego malucha, tłumaczenie fizyki kwantowej za pomocą schowanego w pudełku kotka („Według fizyki kwantowej dopóki dzidziuś nie zajrzy do pudełka, kot śpi i nie śpi jednocześnie”), a spadającej ze stolika kluski dzięki działaniu grawitacji oraz termodynamiki poprzez nawiązanie do słońca świecącego na drzewa, dzięki czemu rodzi ono jabłka.

Nie są to wprawdzie pozycje literackie dla bobasów, jak zapewniają autorzy, ale ogarnięty przedszkolak chętnie słucha o opisanych zjawiskach i zadaje (przyznam, że mnie- humanistce z fizyką na poziomie poniżej podstawowym w liceum) nieco problematyczne pytania, na które nie zawsze mam szybką odpowiedź Do tego duży plus za piękne ilustracje.

 

Seria „Akademia mądrego dziecka. Literkowe przedszkole” autorstwa Marcina Sendeckiego

(do kupienia TU)

„F jak foka”

„G jak grom”

„H jak hamak”

„I jak infekcja”

„J jak jaskiniowiec”

Kolejne książeczki z edukacyjnej serii dla przedszkolaków przenoszą ich do świata przygód innych kilkulatków z grupy pani Motylek. A wszystko okraszone słowami zaczynającymi się na literkę przedstawianą w danej broszurze (są to cienkie, ale obfite w treść pozycje).

O wcześniejszych literkach możecie przeczytać w innym wpisie.

Recenzja książek Wydawnictwa Egmont – seria dla przedszkolaków

Seria „Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych.” Autorzy: Francois Lasserre, Isabelle Simler

„Przyroda w mieście”

„Drzewa”

„Pożywienie”

„Owady”

(Dostaniecie je tutaj)

Książki te dostarczają w zasadzie pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dziećmi w trackie wakacji. Przygotowane zadania wymagają bacznej obserwacji otoczenia, analizowania zjawisk przyrodniczych, rysowania, łączenia, wycinania i innych aktywności, dzięki którym rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas. Młodzież natomiast poznaje prawidłowości rządzące światem przyrody, ale w sposób sprzyjający zapamiętywaniu i uczeniu się – dzięki wspomnianym zadaniom, ale też inspirującym opisom, realistycznym ilustracjom i różnym ciekawostkom. Polecam tę serię ciekawym świata łobuziakom i ich rodzicom:)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top