Wartościowe książki poruszające istotne dla przedszkolaków tematy

Seria „Świnka Malinka i słoń Leon”, wyd. Babaryba:

Książki autorstwa Mo Willems to bardzo przyjemna w treści i przekazie propozycja poruszająca tematy jakże aktualne w życiu młodszych przedszkolaków. W naszych dwóch lekturach „Czekanie jest takie trudne!” i „Czy umiem się dzielić?” omawiane są dwie istotne umiejętności społeczne, których opanowanie przez dzieci wiąże się z pewnym wysiłkiem i wymaga nieco czasu oraz odpowiedniego modelowania: czekanie i dzielenie.

„Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo przyjaźnią” możemy przeczytać na okładce książek z tej serii. Lektury te pokazują jak dzieci mogą sobie radzić w różnych sytuacjach i że nie w każdej reagujemy podobnie – dużo zależy od naszego temperamentu i typu osobowości. Na podstawie zachowania tych dwóch bohaterów możemy porozmawiać z dziećmi o różnicach indywidualnych i wyjaśnić jak warto postępować w przypadku różnych trudności.

Książki o słoniku i śwince są bardzo ciepłe i pełne humoru, który zostanie z pewnością doceniony przez najmłodszych czytelników:)

 

 

„OWOCOEMOCJE, czyli JAK SIĘ CZUJESZ W SWOJEJ SKÓRZE?” Saxton Freymann, Joost Elffers

,,Owocoemocje…” to książeczka prosta i przyjemna. Jej motywem przewodnim są uczucia. Poznajemy i nazywamy w niej szereg emocji, które towarzyszą nam każdego dnia. Z perspektywy dziecka jest to lektura niezwykle interesująca, ponieważ każda nawet najdrobniejsza emocja nie jest dla malucha tak oczywista jak dla dorosłego. Nawet chwila refleksji nad znaczeniem, powodem i wpływem danej emocji na otoczenie pomaga dziecku lepiej zrozumieć własne uczucia oraz – stopniowo – coraz lepiej sobie z nimi radzić.

W książce ,,Owocoemocje czyli jak się czujesz w swojej skórze?” pochylamy się nad wieloma pytaniami dotyczącymi emocji. Jak się czujesz w danej chwili? ,,Kiedy ktoś cię atakuje, to jak wtedy reagujesz?”. Same pytania świetnie uzupełniają się z ilustracjami, które stanowią najważniejszą część książki. Wszystkie emocje są bowiem w niej zaprezentowane poprzez zdjęcia owoców i warzyw z pięknie dorysowanymi oczkami i buźkami. Za wyjątkiem fizjonomii, fotografie są jak najbardziej realistyczne, dlatego każdy z pewnością zainteresuje się jak trafnie można oddać niektóre emocje, korzystając np. z papryki o określonym kształcie. Przy okazji, dziecko ma świetną okazję by wspólnie z rodzicem przećwiczyć nazwy najważniejszych owoców i warzyw. Bardzo ciekawa propozycja dla młodszych czytelników.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top