mydło Baby Anthyllis Zero

Delikatne ale skuteczne mydło Baby Anthyllis Zero

mydło Baby Anthyllis Zero

 

Za każdym razem, gdy w moje ręce trafiają tego typu kosmetyki – z prostym, naturalnym składem bez mikrocząsteczek plastiku w środku (i to w przyzwoitej cenie) – zastanawiam się jak to możliwe, że na rynku wciąż utrzymują się i mają się dobrze – takie zwykłe drogeryjne środki czystości zwłaszcza dla dzieci. Wiadomo, że skóra maluszków wymaga szczególnej pielęgnacji, gdyż jest delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia niż skóra dorosłych. Dla swoich dzieci, gdy były niemowlakami, stosowałam głównie naturalne oleje (kokosowy, migdałowy oraz sezamowy), właśnie by zminimalizować ryzyko podrażnień, a dodatkowo – by zbyt silnymi detergentami nie ścierać naturalnej warstwy ochronnej skóry noworodka.

Jeżeli ktoś jednak nie jest fanem olejów wszelkiej maści ze względu na ich konsystencję bądź ryzyko alergii (np. polecany przeze mnie olej migdałowy mógłby uczulić), może z powodzeniem znaleźć na rynku bardzo dobrej jakości i z bezpiecznym składem kosmetyki dedykowane właśnie delikatnej skórze najmłodszych. Wśród nich – moim skromnym zdaniem   – znajduje się zdecydowanie linia Baby Anthyllis ZERO (dostępna w drogerii internetowej Better Land). W moje ręce wpadło mydło w płynie dla dzieci ze wspomnianej serii. Bez sztucznych kompozycji zapachowych, mikrocząsteczek plastiku i innych toksycznych substancji typu SLES, SLS, PEG czy parabenów i pochodnych ropy naftowej. Za to na bazie składników naturalnego pochodzenia typu ekstrakt ze słodkich migdałów czy sok z aloesu oraz prebiotyków wzmacniających barierę ochronną skóry. Jednocześnie mydłem spokojnie zmyjemy tatuaż z ręki pięciolatka czy umorusaną burakami lub zaschniętymi farbami/mazakami buzię dwulatka J Pieni się słabiej od konwencjonalnych żeli pod prysznic, ale wciąż satysfakcjonująco dla dzieci. Choć kąpieli z pianą z mydłem Anthyllis nie zorganizujemy. Ale dokładnie umyjemy buzię, rączki, ciało i główkę dziecka. U nas mydło Anthyllis sprawdziło się super, nie wywołało podrażnień, a spełniało swoją funkcję. Wiem też – i to jest dla mnie najważniejsze – że jest bezpiecznym (ekologicznym i wegańskim) kosmetykiem nawet dla mojego młodszego syna.

mydło Baby Anthyllis Zero

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanego opakowania, co czyni kosmetyk produktem w 100% ZERO WASTE. Korzystając z kosmetyków z tej linii przyczyniamy się więc do dbania o naszą planetę. Musimy jednak uważać, by dziecko nie zepchnęło mydła z brzegu wanny lub umywalki, gdyż wtedy możemy stracić całą zawartość J W celu łatwiejszego dozowania mydła, warto zaopatrzyć się w wielorazową pompkę.

Mydło dostaniecie w drogerii Better Land pod tym linkiem.

A pompkę tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top