dzień przedszkolaka 2021

Dzień przedszkolaka 2021

Dzień przedszkolaka 2021 przypada na 20 września. Jak co roku jest obchodzony, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej. Święto to zostało ustanowione, aby celebrować udział przedszkoli w rozwoju dzieci. Przedszkolaki mają w tym dniu zwykle dodatkowe ciekawe zajęcia i mnóstwo atrakcji. Często dzień ten jest czczony konkursem na najlepszą pracą plastyczną. Często też dyrektor przedszkola czyta specjalny list na ten dzień lub organizowane są zabawy muzyczno – artystyczne.

Dzień Przedszkolaka 2021

Jakie są zalety przedszkola?

Przedszkole odgrywa bardzo ważną rolę w życiu małego człowieka. Kształtuje jego osobowość i odruchy społeczne. Uczy jak współpracować w grupie, a jednocześnie jak radzić sobie samodzielnie. Poprzez różne gry i zabawy w przedszkolu dzieci zdobywają wiedzę o świecie i zdobywają swoją pierwszą edukację na zajęciach dydaktycznych. Nauka w parze z zabawą to najlepsza forma rozwoju dla młodych chłonnych umysłów. Dzieci podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności zarówno fizyczne jak i umysłowe.

Czas przedszkola to bardzo ważny moment w rozwoju dziecka, to czas doskonalenia jego umiejętności rozpoznawania i nazywania podstawowych emocji. Przedszkolak uczy się jak radzić sobie z ich przeżywaniem, a także uczy się szacunku do własnych emocji i do emocji rówieśników. Ponadto dzieci mają możliwość rozwijania wyobraźni, kreatywności i poznania podstawowej wiedzy o otaczającym świecie. Poprzez zabawę dziecko nie tylko uczy się, ale również czerpie radość z relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Nawiązuje pierwsze bliskie przyjaźnie i związki wykraczające poza dotychczasowy krąg rodzinny.

Ogólnopolski dzień przedszkolaka

Z okazji dnia przedszkolaka 2021 w całej Polsce organizowane są specjalne uroczystości: koncerty, festyny, zawody sportowe, konkursy, bale, zajęcia plastyczne, warsztaty taneczne i przedstawienia. Bardzo chętnie polskich przedszkolaków wspierają gwiazdy lub celebryci, którzy uczestniczą w tych imprezach. Często też obchodzimy dzień przedszkolaka z przedstawicielami policji lub straży pożarnej, którzy opowiadają o tym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. W to święto nowe dzieci zostają pasowane na przedszkolaka w specjalnej ceremonii.

W czasie pierwszych obchodów dnia przedszkolaka dzieci sadziły w parku pamiątkowe drzewa (dęby) i wraz z władzami miasta Łodzi wypuściły w powietrze baloniki, na których napisane były ich marzenia. Święto to rozwijało się przez wiele lat, obecnie ma już nawet swój własny dwuzwrotkowy hymn, który zna prawie każde dziecko.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top