Prezenty pod choinkę dla dzieci

Jaki prezent dla dziecka czyli świąteczna zagwozdka

Już niedługo ogarnie nas istne szaleństwo świątecznych zakupów. Na sklepowych półkach już teraz pojawiają się pierwsze „specjalne” oferty, które nie da się ukryć, kuszą. Bożonarodzeniowa propozycja obiektów handlowych przerasta bardzo często nasze najśmielsze oczekiwania.

Nic dziwnego, że statystyczny Polak wydaje na organizację świąt prawie 800 złotych. Największą część budżetu pochłaniają oczywiście prezenty, przede wszystkim te dla najmłodszych członków rodziny. Podpowiadamy, jak nie ulec magii świąt i jednak zachować choć odrobinę rozsądku, wybierając podarunki dla dzieci.

Weź pod uwagę rzeczywiste potrzeby dziecka

jaki prezent dla dzieckaZastanów się dobrze, jaki prezent naprawdę ucieszy malucha. Wsłuchaj się w jego potrzeby. Pod uwagę musisz brać nie tylko jego pasje czy zainteresowania, ale również etap rozwoju. Warto, by zabawka stała się nie tylko elementem rozrywki, ale także bodźcem, dzięki któremu dziecko będzie usprawniać i nabywać kolejne umiejętności czy zdobywać wiedzę. Właśnie dlatego nie patrz jedynie na wrażenia wizualne. Prezent dla dwulatka, który będzie się mienił całą paletą barw i grał rozmaite melodie, może mu się bardzo szybko znudzić, bo nie wymaga od dziecka żadnego zaangażowania. Najlepsze zabawki to takie, które uruchamiają wyobraźnię.

Musisz brać pod uwagę wiek dziecka. Dziecko w wieku szkolnym na pewno ucieszy się z nowej gry planszowej, a dwulatek będzie zachwycony zestawem drewnianych klocków. Nie można kupować prezentów, które nie są dopasowane do etapu rozwoju dziecka.

Bo liczy się jakość wyrobu

Dobra jakość zabawki to priorytet, który należy mieć na uwadze podczas wyboru świątecznego prezentu. Warto wybierać polskich producentów, a raczej rezygnować z chińskich bubli, które prawdopodobnie ulegną zniszczeniu po kilkukrotnych użyciu.

Sprawdzone są między innymi zabawki drewniane. Są w pełni bezpieczne, ekologiczne i trwałe. Klocki, jeździki, samochodziki czy domki dla lalek z drewna to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, który będzie z powodzeniem służył przez wiele lat. Maluch nie zazna też uczucia rozgoryczenia, bo zabawka otrzymana od Mikołaja nie ulegnie nigdy uszkodzeniu.

Prezenty uniwersalne

Zastanawiasz się, jaki prezent dla dziecka postawić pod choinką, bo nie do końca znasz jego potrzeby? Zwróć uwagę na uniwersalne propozycje. Jeśli chcesz sprawić przyjemność maluchowi, z którym nie spędzasz czasu na co dzień, raczej nie wybieraj nowości na sklepowych półkach. Może okazać się, że taki gadżet już ma albo zupełnie nie jest on obiektem jego zainteresowania.

Postaw na prostotę, bo to zabawki, które są popularne od wielu pokoleń, cieszą się największym zainteresowaniem. Wśród takich propozycji znajdują się na pewno puzzle, gry planszowe, zabawki wykonane z drewna, przybory plastyczne, zabawki typu „zrób to sam”, pluszaki. Wybierając jedną z nich, możesz mieć pewność, że wizyta Świętego Mikołaja sprawi ogrom radości.

Nie popełniaj tych błędów

Wydaje się, że bożonarodzeniowa oferta sklepów to niekończąca się machina. Chwyty reklamowe i specjalne oferty sprawiają, że szybko wpadamy w zakupowy szał. Warto jednak dać sobie czas na przemyślenia. Prezenty pod choinkę dla dzieci nie mogą być podyktowane:

  • reklamą,
  • obniżką cenową,
  • presją czasu.

Doskonale wiemy, że przeglądanie setek ofert i wpatrywanie się w tysiące zabawek na sklepowych półkach może szybko doprowadzić do frustracji. Warto jednak zadbać o to, by podarunek był rzeczywiście spełnieniem marzeń pociechy, a nie prezentem, który został nabyty bez namysłu.

Na koniec, zachęcamy też do poczytania fajnego artykułu na temat: kupowanie drogich prezentów dla dzieci – i czy to ma w ogóle sens? Zerknijcie!  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top