harper collins nowosci

Nowości HarperCollins Polska dla dzieci – luty 2021r

Seria 3 BAJECZKI PRZED SNEM od Harperkids to atrakcyjne i bogato ilustrowane książeczki z krótkimi opowiadaniami dla maluszków. Świecąca w ciemności okładka umila dzieciom rytuał czytania przed snem. Twarde okładki posiadają bezpieczne, zaokrąglone rogi, a książki mają poręczny rozmiar i większą czcionkę, dzięki czemu rodzicom łatwo się je czyta.

W naszej biblioteczce znalazły się 2 tytuły z tej serii:

Tomek i przyjaciele. 3 bajeczki przed snem

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Obie poświęcone są znanym i lubianym przez moje dzieci postaciom z bajek – młodszy syn jest zagorzałym fanem Maszy, a starszy 2-3 lata temu uwielbiał lokomotywę o imieniu Tomek. Obie zawierają opowiadania niepublikowane do tej pory i nieznane fanom bajek, dzięki czemu dzieci słuchają ich z większym zainteresowaniem. Oczywiście wszystkie opowieści zakończone są happy endem z morałem  

papier jajko dla dzieci

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. PRZYGODY Z NAUKĄ to z kolei bardziej rozwijająca i edukacyjna seria książeczek dla ciekawych świata przedszkolaków. A z pomocą książek „Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką„ i „Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z naukądzieci poznają świat poprzez doświadczanie, co jest najskuteczniejszą formą nauki i nabywania wiedzy. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając. W każdej książce bohaterami są dzieci (więc nasze maluchy mogą się z nimi identyfikować), które opisują i obrazują różne eksperymenty za pomocą kreatywnych zabaw przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku. Książki wydają się być idealne dla ciekawskich przedszkolaków, które na co dzień zadają mnóstwo pytań na temat funkcjonowania świata.

Każda książka zawiera 10 łatwych do przeprowadzenia doświadczeń adekwatnych do wieku czytelników. Dzieci w przyjaznych okolicznościach i ciekawym otoczeniu poznają prawa rządzące nauką.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top