basia książki

Marzec z Wydawnictwem HarperCollins Polska – książki dla starszych przedszkolaków

Mam wrażenie, że co miesiąc – gdy przygotowuję opisy literackich nowości Harperkids – piszę, że w danym okresie wydawnictwo to rozpieszcza młodych czytelników. I tak co miesiąc J Cieszymy się więc, że możemy testować kolejne edukacyjne i wartościowe książki HarperCollins dla dzieci.

W marcu, najbardziej przypadły nam wszystkim do gustu nowe przygody Basi z serii przygotowanej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Wydaje mi się, że opis wydawnictwa idealnie oddaje istotę tych książek: „Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. 

Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkolaka był bezpieczny i pełen dobrych emocji.”

W nasze ręce trafiły 3 książki oraz -uwaga- gra planszowa dla miłośników serii o Basi:

  • „Basia i rower” , która o dziwo nie opowiada o nauce jazdy na rowerze, a o emocjonującej i obfitującej w mnóstwo pozytywnych emocji wycieczce rowerowej, na którą wybrała się cała rodzina Basi. 
  • „Basia i przyjaciele. Marcel” – to książka o Marcelu i jego rodzinie, która charakteryzuje się wyjątkową miłością do zwierząt i wrażliwością na ich krzywdę.
  • „Basia. Wielka księga o uczuciach” – książka ta stanowi świetny punkt wyjścia do rozmowy o emocjach i towarzyszącym na co dzień dzieciom, zwłaszcza w sytuacji, gdy dzieje się coś nietypowego i rodzice nie wiedzą, jak podejść do tematu i pomóc dziecku w przeżywaniu uczuć.
  • Basia w zoo. Gra planszowa” – bardzo prosta, choć emocjonująca gra dla dzieci 4+ i ich rodziców lub starszego rodzeństwa – chodzi o zbieranie kafelków ze zwierzętami, ale są pewne warunki, które należy mieć na uwadze. Gra pozwala młodszym uczestnikom doskonalić naukę kolorów i nazywanie egzotycznych zwierząt. Starsze dzieci uczą się postępowania według reguł gry, a to wszystko w klimacie ulubionych książek o Basi.
  • basia książki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top