Nowości książkowe dla dzieci od wyd. Egmont

Książeczki z serii ,,Pan…i Mała…” to bardzo ciekawa i sympatyczna propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda książka przedstawia nam bliżej konkretnego bohatera o imieniu, które wskazuje na jakąś jego cechę. I tak, poznajemy np. ,,Małą Ślicznotkę” albo ,,Pana Łaskotkiewicza”. Wybór imion książkowych bohaterów nie jest przypadkowy. Na kartach tych pomysłowych bajkowych historii czytamy o przygodach, doświadczeniach, a czasem zwyczajnej codzienności tych ciekawych osóbek. Niekiedy bohater uosabia jakąś negatywną postawę, np. ,,Pan Hałasek”, a innym razem wprost przeciwnie – poznajemy kogoś pozytywnego, robiącego wiele dobrego dla innych.

W serii książek autorstwa Rogera Hargreavesa fajne jest to, że oprócz głównego bohatera zawsze mamy do czynienia z innymi ,,ludkami”, na które tytułowa postać ma wpływ. Poprzez interakcję między nimi, nieraz bardzo zabawne sytuacje, dochodzimy do pointy z morałem, która daje do myślenia czy warto brać przykład z postawy zaprezentowanej nam w książce. Dla kilkuletniego czytelnika sporą atrakcją może być też to, że ,,Małe…” i ,,Panowie…” z okładek przewijają się przez różne historie, czyli stają się bohaterami drugiego planu dla innych oryginalnych postaci, które akurat grają główne skrzypce, zależnie od tytułu jaki weźmiemy do ręki.
Najlepsze podsumowanie tych książek to prostota i przyjemność. Czyta się to szybko i z zainteresowaniem, w co idealnie komponują się niekonwencjonalne ilustracje i zabawne kreacje ,,ludzików”, których poznaliśmy razem z synkiem przez ostatnich kilka dni. Polecamy!

Książeczki do kupienia tu: https://egmont.pl/seria/MR.-MEN,s,6083586

„Kubusiowa lekcja życzliwości” i „Kubuś i kaczątko”

Przyznam szczerze, że nigdy nie byłem fanem Kubusia Puchatka. Gdy byłem chłopcem wydawał mi się infantylny (nawet z perspektywy dziecka). Teraz, będąc już tatą, mam okazję jeszcze raz zanurzyć się w ten świat podczas czytania książek dla dzieci. Dostrzegam teraz w Kubusiu, Prosiaczku, Króliku i innych znacznie więcej ciekawych rzeczy. Sądzę, że lepiej rozumiem dlaczego przygody tych bohaterów wzbudzają taki entuzjazm i uśmiech u kilkulatków i nie tylko.

Książki ,,Kubusiowa lekcja życzliwości” i ,,Kubuś i kaczątko” uczą na czym polega okazywania ciepła najbliższym oraz dlaczego warto być troskliwym względem słabszych i bezbronnych. Zauważyłem, że wspólne czytanie nowych przygód Kubusia i spółki sprzyja zadawaniu pytań przez milusińskich tzn. lektura jest bardzo angażująca i wzbudza emocje. Dzieci też chętnie zawieszają oko na pięknych ilustracjach, które stały się już dla mnie znakiem rozpoznawczym kubusiowych wydań Egmontu.

Dwie nowe książki o Kubusiu Puchatku to słodkie i magiczne opowieści, z których na pewno ucieszy się każde dziecko.

Dostaniecie je na https://egmont.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top