Majowy Egmont

Po kolei lecimy z przeglądem wiosenno-letnich nowości Egmontu. Tym razem wszystkie pozycje zostały dobrane dla naszego przedszkolaka:)

„Robot Trains. Nowa kolekcja bajek” Magda Stojicic

Do kupienia tutaj.

Syn – będący na fali Transformersów i Dinotruxów od razu sięgnął po tę książkę z kupki pozycji do przeczytania. Stanowi ona zbiór spójnych opowiadań o przygodach (jak wskazuje sam tytuł:)) pociągów transformujących się w roboty. Muszę przyznać, że ciężko mi się ją czyta i jakoś tak często gubię wątek, ale syn jest zachwycony i regularnie prosi o czytanie wybranych opowiadań przed snem.

robot trains

„Batman. Bajki 5 minut przed snem” oprac.zbiorowe

Znajdziesz tutaj.

Książka jest bogato ilustrowana, dzięki czemu fajnie się ją czyta i ogląda. Bardzo podoba mi się konwencja niedługich opowiadań do przeczytania właśnie przed zaśnięciem. O Batmanie, który wraz z innymi Superbohaterami walczy ze Złoczyńcami zagrażającymi Gotham City. W sam raz dla fanów uniwersum Superbohaterów, a motywem przewodnim jest współpraca – dopiero łącząc swoje siły bohaterowie mogą stawić czoła przeciwnikom.

Seria „Akceptuję co czuję”: „Pewność siebie”, „Moje emocje” oraz „Strach – wróg czy przyjaciel?” Isabelle Filliozat, Violene Riefolo, Chantal Rojzman, Amandine Laprun.

Do kupienia tu.

Bardzo ciekawa seria książek właśnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Myślę, że również psycholodzy i pedagodzy pracujący z kilkulatkami mogą z powodzeniem po nią sięgać przy przepracowywaniu ze swoimi podopiecznymi niektórych emocji i trudniejszych tematów. W środku znajdziemy różne zadania do wykonania przez dzieci przy pomocy dorosłych oraz poradniki dla rodziców pt. „Jak wspierać poczucie własnej wartości?”, „Jak towarzyszyć dziecku w przeżywaniu trudnych emocji?” i „Strach- wróg czy przyjaciel?”, a wszystko w nurcie pozytywnego rodzicielstwa bazującego na wartościowej i bliskiej relacji z dzieckiem. Książki umożliwiają przerobienie różnych tematów dzieciom, ale też tłumaczą dorosłym sposób funkcjonowania i przeżywania emocji u dzieci. Jako psycholog, serdecznie polecam całą serię.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top