Książeczki dla dzieci Egmont

Recenzja książek wydawnictwa Egmont – kolejna odsłona

Wydawnictwo Egmont przygotowało bardzo oryginalne i wartościowe książeczki dla dzieci w różnym wieku. Zachęcamy do przeglądu nowości od wydawnictwa, lektura obowiązkowa dla każdego, kto rozważa książki dla dzieci na prezent  

książki dla dzieci patriotyczneSeria Czytam sobie z kotylionem:

„Nie było telefonów?” Jan Wróbel

„Maestro pokoju” Brygida Grsiak

„Mój pan woła na mnie Pies” Jan Ołdakowski

„Łazik na Księżycu” Grzegorz Chlasta

„Piasek i bruk” Marcin Baran

Cieniutkie książki, których tematyka mniej lub bardziej oscyluje wokół szeroko rozumianego patriotyzmu. Już za to należy się im duży plus – osobiście uważam, że już u przedszkolaków warto próbować zaszczepić iskierkę przywiązania do kraju i patriotyczne książki dla dzieci są tu idealnym rozwiązaniem. Przedstawione historie bowiem dotyczą wydarzeń i postaci istotnych dla naszego kraju z perspektywy odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat”. Chodzi o to, że wszystkie książeczki z serii zostały przygotowane tak, by przechodząc przez kolejne poziomy dziecko doskonaliło zdolność samodzielnego czytania. Zamysł brzmi zdecydowanie ciekawie, ale ze względu na język i poruszane tematy zakładałabym, że opowiadania są odpowiednie bardziej dla dzieci z górnej granicy wieku podanej przez wydawnictwo lub nawet starszych. Kwiecisty język i mnogość trudnych słów z pewnością mogą wspierać elokwencję oraz erudycję uczniów klas 1-3. Pomysłodawcy serii przyjęli więc bardzo ciekawą konwencję, dzięki której dzieci – przy pomocy rodziców- mogą rozwijać wiedzę na temat historii naszego kraju, jednocześnie kształtując zdolność płynnego czytania. Dla mojego czterolatka ta tematyka jest jednak wciąż zbyt abstrakcyjna   i bardziej do gustu przypadła mu seria Biblioteka Bajek.

 

Biblioteka Bajek EgmontSeria Biblioteka Bajek:

Disney Klasyka. Biblioteka Bajek.

Marvel. Biblioteka Bajek.

Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek.

Przecudowna seria! Również rodzicowi pozwala znaleźć coś dla siebie. Ja jestem miłośniczką bajek Disneya, a mąż fanem Marvela. Piękne ilustracje, ciekawe i przystępnie opisane historie skradły serce mojego syna. Uważam więc, że są to idealne książki dla przedszkolaków. Nie są to historie zaczerpnięte bezpośrednio z bajek, a nowe – niejako uzupełniające do znanych wszystkim treści, dzięki czemu maluchy słuchają jej z zainteresowaniem.

Książkę z opowiadaniami Disney’a warto czytać przed snem, gdyż wszystkie krążą wokół tematu zasypiania, usypiania oraz odpoczynku. Bohaterowie Marvela natomiast wspólnie walczą o dobro, a mieszkańcy Stumilowego Lasu pokazują na czym polega prawdziwa przyjaźń. Opowiadania dotyczą więc wartości poznawanych mniej lub bardziej świadomie przez przedszkolaka – współpracy, pomocy innym, miłego spędzania czasu i dzielenia się. Książki te – wspólnie czytane z rodzicem – stanowią więc świetny przyczynek do rozmów na życiowe tematy i pogłębianie więzi między dzieckiem a mamą lub tatą.

Jeśli interesują Cię również książki dla przedszkolaków, zachęcamy do przeczytania artykułu na temat serii Literkowe Przedszkole.

egmont marvel

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top