Kuba na tropie snu ksiazka

„Kuba na tropie snu” – książka o zasypianiu

,,Kuba na tropie snu” Joanny Świercz to pozycja, która już od samego początku sprawia bardzo przyjemne wrażenie, dzięki pięknej ilustracji na okładce… która na dodatek świeci w ciemności :)

Ci z Was, którzy znają książkę „Żegnamy mleko mamy” poświęconą kwestii odstawiania brzdąca od piersi w sposób łagodny, z poszanowaniem granic mamy i dziecka, wiedzą czego mogą spodziewać się po najnowszym dziele tej autorki.

Tym razem, czytamy o Kubie od jego narodzin aż do 4. roku życia w kontekście tematów związanych ze snem. Wspólnie z naszym małym czytelnikiem dowiadujemy się jak to było u Kuby z nocnymi pobudkami, problemami z zaśnięciem po intensywnym dniu czy w końcu podczas pierwszych prób samodzielnego zasypiania bez towarzystwa rodzica. Dzięki tej lekturze, dziecko może lepiej zrozumieć własne odczucia oraz przekonać się, że to co samo przeżywa jest zupełnie normalne. Książka w przystępny dla dziecka sposób pokazuje dlaczego sen jest ważny i podpowiada z jakich strategii może skorzystać maluch, by ułatwić proces wyciszania przed snem.

Z drugiej strony rodzic też dostaje garść wskazówek dotyczących tego, co warto zrobić, by ułatwić swojej latorośli zasypianie oraz z czego mogą wynikać trudności w tej materii.

 

Tę książkę darzę wyjątkową sympatią ponieważ mam wrażenie, że autentycznie pomaga w przejściu przez pewne naturalne etapy związane ze spaniem. I na dokładkę, na wyróżnienie zasługują ilustracje w książce – według mnie są po prostu przepiękne, a mówię to jako osoba sama zajmująca się co nieco rysowaniem. A książka napisana jest w tak ciepłym i przyjaznym tonie, że niesamowicie przyjemnie się ją czyta. Moim zdaniem, mocno nawiązuje do nurtu rodzicielstwa bliskości.

Gorąco polecam ,,Kubę na tropie snu”! Książka do kupienia pod tym linkiem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top