nowosci harper collins

Lipcowe propozycje książeczek dla dzieci od HarperCollins Polska (dawniej Egmont)

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. WODNE KOLOROWANIE: „Zabawy księżniczek” oraz „Zwierzęta”

Książeczki te bazują na zamiłowaniu dzieci do malowania farbami oraz zadowoleniu rodziców, gdy angażująca zabawa nie wiąże się z koniecznością prania ubrań i czyszczenia wszystkiego dookoła. Tutaj bowiem malujemy pędzelkiem zanurzonym w wodzie, co zdecydowanie ułatwia ogarnięcie placu boju   Poza tym, książeczki z serii Wodne Kolorowanie pozwalają rozwijać motorykę małą, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i kształtują zdolności poznawcze. Przy każdej ilustracji umieszczone są krótkie, acz wpadające w ucho wierszyki opisujące przedstawiony obiekt, postać lub zwierzątko. Książki te to bardzo fajny pomysł na drobny upominek, który dajemy dzieciom znajomych, gdy wybieramy się do nich w odwiedziny  

akademia mądrego dziecka

CZYTANKA DLA MALUCHA: „Dzień, w którym Heniś poznał skarpetkę” oraz „Kot-o-ciaki” 

Coś dla małych fanów wyżej wymienionych seriali – przyjemne książeczki zarówno pod względem treści, jak i szaty graficznej. Ilość tekstu jest odpowiednio dobrana do odbiorców i ich możliwości poznawczych, a ze względu na atrakcyjne opowieści – zachęca ich do sięgania po te lektury. Zdecydowanie sprawdzą się jako książeczki do snu dla młodszych dzieci, jak i do poznawania liter oraz kształtowania umiejętności czytania w przypadku przedszkolaków.  

Dzień, w którym Heniś poznał skarpetkę

100 PIERWSZYCH SŁÓW: „Tomek i przyjaciele” 

To jest nie lada gratka dla miłośników bajek o przygodach wesołych lokomotyw. Poszczególni bohaterowie przedstawiają dzieciom różne przedmioty, obiekty i zwierzęta znane najmłodszym z codziennego życia. Wyizolowanie elementów na różnych tłach sprzyja ich zapamiętywaniu i nazywaniu. Możemy na różne sposoby przerabiać tę książkę z naszymi dziećmi – pokazywać poszczególne elementy, prosić maluchy o wskazanie danego obiektu i czytać treści wypowiadane przez poszczególnych bohaterów rozkładówek. A wszystko to w świecie „Tomka i przyjaciół”  

100 pierwszych slow

NAUKA I ZABAWA: „Bing. Czynności”

To książeczka dla najmłodszych czytelników, którzy wraz z króliczkiem Bingiem mogą poznawać poszczególne czynności. Maluszki na kolejnych stronach widzą jak Ting i jego przyjaciele rysują, czytają, tańczą, skaczą i robią inne rzeczy znane dzieciom   Tutaj treści nie ma wiele – na poszczególnych stronach znajdują się co najwyżej nazwy czynności oraz grafiki je przedstawiające tak, by maluchy jak najlepiej zrozumiały co obrazują postaci.

bing czynnosci

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top