samochodowy filtr powietrza

Samochodowy oczyszczacz powietrza – recenzja

Tematy związane ze smogiem oraz jakością powietrza, którym oddychamy, spotykają się z coraz większym zainteresowaniem. Bardzo dobrze, że tak się dzieje, ponieważ ma to wielki wpływ na nasze zdrowie. Tym razem przyjrzymy się bliżej bardzo ciekawemu rozwiązaniu, jakim jest oczyszczacz powietrza do samochodu.

Intuicyjnie czymś oczywistym wydaje się związek stanu powietrza w naszym szerszym otoczeniu (w naszym mieście czy dzielnicy) z tym, czym oddychamy w domu (jedno wynika z drugiego). Sądzę, że mniej osób zastanawia się jednak nad tymi kwestiami pod kątem pojazdu, w którym przecież spędza się bardzo dużo czasu: na dojazdach do pracy czy na zakupy, nie mówiąc już o zawodowych kierowcach. Na horyzoncie Święta i wielu z nas czekają długie podróży w rodzinne strony. W pierwszej kolejności warto tu zadbać o stan filtra kabinowego oraz serwis klimatyzacji. Możliwości na tym się nie kończą, ponieważ możemy się również wyposażyć w profesjonalny filtr powietrza do samochodu. Na zdjęciach ilustrujących artykuł możecie zobaczyć samochodowy oczyszczacz marki Forbes. Jego zadanie polega na usuwaniu z powietrza wewnątrz auta kurzu, drobnoustrojów oraz wszelkich substancji szkodliwych i powodujących dyskomfort (np. nieprzyjemny zapach).

Forbes AC-5 – idealny prezent dla kierowcy

oczyszczacz powietrza samochodowySamochodowy oczyszczacz powietrza Forbes AC-5 składa się z 6 warstw filtracyjnych, przez które przepychane jest powietrze w aucie (dwa razy na godzinę). Urządzenie pracuje cicho – jest praktycznie bezgłośne – i wymaga jedynie podłączenia do prądu, co można uczynić a pomocą ładowarki do zapalniczki z wyjściem USB, która znajduje się w zestawie wraz z oczyszczaczem. Warto odnotować, że wśród wspomnianych filtrów umieszczono filtr węglowy oraz lampę UV. W efekcie, samochodowy oczyszczacz powietrza marki Forbes zatrzymuje kurz, dym, nieprzyjemne zapachy, a także usuwa bakterie i wirusy! Nasuwa mi się tu refleksja, że jeśli znasz kogoś, kto spędza naprawdę dużo czasu w aucie, a zdrowie nie jest mu obojętne – to filtr powietrza do samochodu może być idealnym pomysłem na prezent.

Samochodowy filtr powietrza dla palaczy i nie tylko

Na osobną uwagę zasługują osoby palące w samochodzie. To one są w szczególności narażone na działanie szkodliwych substancji. Świetnie to zrozumie pasażer nieprzyzwyczajony do dymu papierosowego, który wejdzie do pojazdu palacza. Porządny samochodowy filtr powietrza może tu radykalnie odmienić sytuację. Pozwoliliśmy to sobie przetestować w aucie znajomego, który systematycznie robi z niego palarnię. Z nawyku palenia nie zamierza rezygnować, co może być uciążliwe dla współpasażerów, jednak – ku uldze osób niepalących – już po paru chwilach po zapaleniu niebieskiej lampki na filtrze dało się poczuć istotną różnicę w stanie powietrza. Dzięki temu papierosy nie muszą być uciążliwe dla samego kierowcy, ale i dla osób z nim podróżujących.

filtr powietrza do samochodu

Samochodowy oczyszczacz powietrza firmy Forbes to bardzo ciekawe rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie dobry stan powietrza w każdej sytuacji, szczególnie przy częstym podróżowaniu autem. Na koniec dodam jeszcze, że urządzenie, oprócz skutecznego działania, również bardzo elegancko się prezentuje. Najlepiej umieścić je w miejscu na kubek nieopodal zasilania 12V. Polecamy!

oczyszczacz powietrza do samochodu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top