egmont książeczki nowości

Seria Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze książeczki.

Kolejne książeczki z serii Pierwsze Bajeczki lubianej przez dzieci ilustratorki Natalie Choux. Książeczki posiadają tekturowe strony i ruchome elementy.

– „Dzień dobry, traktorku! Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki

Tym razem nasz mały czytelnik dowie się jak traktorek spędza dzień na gospodarstwie. Najpierw udaje się na pole by orać ziemię, potem podnosi ciężkie bele siana. Po całym dniu ciężkiej pracy traktorek jedzie odpocząć. Prosta historyjka, przyjazne ilustracje i ruchome obrazki wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną.

– „Pora na kąpiel, hipopotamku! Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki

Bohaterem książeczki jest mały hipcio, który cały dzień spędza na zabawie w wodzie. A po pysznej kolacji zasypia wtulony w mamę. Prosta historyjka, przyjazne ilustracje i ruchome obrazki wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną.

dzień dobry traktorku

Seria Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa i przygoda.

Książeczki z tej serii zawierają elementy POP-UP, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnego czytania.

– „Pogoda. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda

Książeczka „Pogoda” z serii „Zabawa i Przygoda” przedstawia krótką historyjkę o małej dziewczynce, która lubi bawić się ze swoim kotkiem na dworze. Każda rozkładówka pokazuje inną formę aktywności oraz inne zjawiska pogodowe, co ułatwia dzieciom ich zapamiętywanie.

– „W drogę. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda

Książeczka W drogę z serii Zabawa i Przygoda przedstawia krótką historyjkę o chłopcu, który wyobraża sobie, że jest kierowcą. Na każdej rozkładówce chłopczyk zawozi swoich przyjaciół w różne miejsca – autobusem jadą do szkoły, samochodem na piknik, a statkiem płyną wśród fal. 

pogoda i w drogę

Seria Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt.

Seria „Zwyczaje zwierząt” to książeczki z zagadkami dla najmłodszych. Każda strona zawiera barwną ilustrację oraz pytanie co na niej jest. Po rozłożeniu strony dostajemy odpowiedź. Zadawanie pytań dziecku, pobudza jego wyobraźnie. Książeczki są bogato ilustrowane, a dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę. 

– „Chcę zrobić kupę! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt

„Chcę zrobić kupę” to książeczka pokazująca, że zwierzęta też robią kupę . Dowiadujemy się czemu niektóre zwierzęta robią zielone kupy, a innych wyglądają jak klocki do układania. Przykłady zwyczajów zwierząt mają zachęcić dziecko do korzystania z nocnika i zainteresują wszystkie dzieci będące na etapie fascynacji procesem wypróżniania.

– „Chcę się wykąpać! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt

„Chcę się wykąpać” to kolejna pozycja w serii pokazująca jak zwierzęta się kąpią. Dowiadujemy się jak czyszczą się np. jeże, wrony czy nosorożce. Przykłady kąpania się mają zachęcać dziecko do samodzielnego mycia lub mogą ułatwić nieprzyjemne dla dzieci zabiegi higieniczne – np. mycie twarzy.

książki o kąpieli

Seria Akademia Mądrego dziecka. Wiem co jem!

„Wiem, co jem!” to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pełna zabawnych ilustracji i ciekawostek o jedzeniu. Z książek dzieci dowiedzą się, jak rosną podstawowe owoce, warzywa i zboża, jak są zbierane i przetwarzane, i jak trafiają do sklepów i na talerze. Są to tematy, który dzieci chętnie poruszają podczas codziennych zakupów żywności.

Zabawne ilustracje i proste teksty ułatwiają zrozumienie tekstu oraz pomagają oswoić się z nielubianymi produktami i zachęcają do próbowania nowych smaków. Książki z serii „Chcę wiedzieć” kształtują dobre nawyki żywieniowe i uczą, jak jeść zdrowo. Autorzy w prosty sposób wyjaśniają, czym są składniki odżywcze czy kalorie, zachęcając do zdrowego jedzenia.

– „Banany. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

– „Czekolada. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

ksiazeczki o jedzeniu dla dzieci

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top