Wakacyjny Egmont 2

Tym razem przygotowaliśmy krótkie recenzje książek dla najmłodszych czytelników Muszę przyznać, że testowanie literatury dziecięcej jest jedną z moich ulubionych aktywności na blogu, tym bardziej, że są to naprawdę wartościowe pozycje.

Egmont zdecydowanie zasługuje na miano jednego z bardziej rozpoznawalnych i kreatywnych wydawnictw wprowadzających na rynek książki dla dzieci, również te o charakterze edukacyjnym. Korzystam z nich zarówno w domu- z własnymi dziećmi, jak w pracy- z podopiecznymi w ośrodkach terapeutycznych (dla przypomnienia- z zawodu jestem psychologiem:))

 

Seria Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe:

  • „Owady i kwiaty” Zbigniew Dmitroca
  • „Myszka szuka domu” Zbigniew Dmitroca

Są to dwie nowości z istniejącej i znanej (przynajmniej nam) rymowanej serii z dziurką – a raczej norką, w przypadku myszki, która chodzi po lesie szukając swojej mamy i po kolei zaczepia różne zwierzęta w ich domach. Druga książka o owadach i kwiatach jest moim zdaniem dużo ciekawsza, zwłaszcza dla dzieci, które mają przydomowe ogródki i co nieco rozróżniają kwiaty. Mnie się ta pozycja bardzo podoba, gdyż w przystępnej formie zarówno tekstowej, jak i graficznej wprowadza nazwy różnych owadów i kwiatów – na każdej stronie poznajemy po 1 nowym przedstawicielu każdego z tych dwóch gatunków.

 

Do kupienia TU i TUTAJ.

 

Seria Nauka i zabawa:

Wydaje mi się, że wszystkie książeczki edukacyjne – zwłaszcza dla najmłodszych -nawiązujące do ulubionych bohaterów z bajek skazane są na sukces Poznawanie kolorów przez odniesienie do poszczególnych postaci z „Tomka i przyjaciół” wydaje się być koncepcją zawsze na czasie, mimo iż już na pewno jest to pomysł nieco oklepany. W każdym razie mój synek – jako miłośnik lokomotyw z buźkami – z pewnością będzie zachwycony. Poznawanie kształtów i cyferek z Kot-o-ciakami przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku tez wydaje się być strzałem w dziesiątkę – na każdej stronie widnieje postać z bajki oraz adekwatne do treści książki zabawki. Milusińscy mogą poznać też ideę stojącą za przeciwieństwami w towarzystwie bajkowego króliczka Bing.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top