farba do pokoju dziecka

Bezpieczniejsza przestrzeń z farbą do pokoju dziecka

Nie ma wątpliwości, że to właśnie bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem, jaki chcemy zapewnić sobie i swojej rodzinie, a w szczególności dzieciom. To dlatego aranżując przestrzeń, w której będzie przebywał maluch, pod uwagę należy wziąć nie tylko względy estetyczne, ale również praktyczne. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj odpowiednia farba do pokoju dziecka.

Pokój dziecka ma być nie tylko kreatywny, by stymulować jego rozwój, ale też całkowicie bezpieczny. Atrakcyjne pomysły, takie jak drewniana huśtawka, ściany mieniące się całą paletą neonowych barw czy innowacyjny dywan z klocków, to tylko niektóre propozycje. Czy spełniają one jednak funkcje pełnego bezpieczeństwa? Czy rodzic urządzając pokój, bierze pod uwagę jego bezpieczną użyteczność? Okazuje się, że można stworzyć azyl piękny, ale i w pełni funkcjonalny.

Bajka zgodna z trendami mody

Moda zawitała również do pokoików dziecięcych. Coraz więcej takich wnętrz urządzanych jest stylowo, a każdy element dekoracyjny jest w nich spójny. Obowiązują również sezonowe trendy. Dzisiaj hitem jest namiot tipi, lampiony, które wprowadzają z przytulny nastrój, ale też niebanalne ściany, dzięki którym dziecko może przenieść się do świata bajek. Rodzice zwracają uwagę na to, by pokój malucha był urządzony spójnie, z modnymi akcentami dekoracji. Coraz częściej króluje jeden motyw – dzisiaj niezwykle modny jest ten zwierzęcy. Można więc dobrać odpowiednie rolety, pościel, fototapetę, a nawet ozdobne poduszki w liski czy sowy.  Nadal dużą popularnością cieszą się też motywy kultowych bajek. W ich przypadku dorośli powinni się jednak dobrze zastanowić. Wielkoformatowa naklejka z ulubionym bohaterem kreskówki może szybko znudzić się dziecku. Maluch może też polubić inną bajkę i żądać zmiany aranżacji pokoju. Chyba lepiej stawiać więc na uniwersalne rozwiązania.  Można na przykład bawić się kolorami i przy pomocy właściwych narzędzi tworzyć na ścianach prawdziwe dzieła sztuki. W tym przypadku liczy się odpowiedni dobór odcieni farb oraz dobranych do nich niewielkich elementów dekoracji, które staną się dopełnieniem bajkowego pokoju.

Ściany w pokoju malucha

termointeligentna farbaPriorytetem nie jest w tym przypadku jedynie kolor, który będzie zdobił pokój dziecka. Uwagę należy zwracać również na parametry wybranej farby. Pamiętajmy, że nie może ona szkodzić maluchowi, dlatego pożądana jest specjalna farba do pokoju dziecka. Warto wybierać więc farby hipoalergiczne oraz takie, które będą odporne na grzyby i pleśń. Najlepsi producenci oferują też farby z molekułami. Dzięki temu regulują one temperaturę w pomieszczeniu i nie wydają nieprzyjemnego zapachu. To właśnie te czynniki często sprawiają, że dziecko może skarżyć się na złe samopoczucie albo męczy je kaszel. „Wybór inteligentnej farby, to wybór bezpieczeństwa dziecka – komentuje Waldemar Sas, Brand Manager Polifarb Kalisz – farba CIQ inteligentnie reaguje na otoczenie, co sprawia, że temperatura w pokoju malucha zawsze będzie optymalna – i latem i zimą. W ten sposób zapobiegamy chorobom, przeziębieniom, przesuszeniu gardła czy ogólnemu złemu samopoczuciu dziecka. Co więcej, ściana w pokoju malucha będzie zawsze przyjemnie ciepła w dotyku, kiedy podczas zabawy dotknie jej rączkami lub pleckami”.

Optymalna przestrzeń

Dziecko w swoim pokoju nie tylko śpi czy się uczy, ale przede wszystkim bawi. Właśnie dlatego należy zorganizować mu spory kawałek wolnej przestrzeni, na której będzie mógł się swobodnie wyszaleć. Aranżując pokój dziecięcy, warto też stawiać na bezpieczne wyposażenie – na przykład wszystkie meble, takie jak łóżeczko, regał na zabawki czy szafka powinny mieć zaokrąglone brzegi. Pokój ma stwarzać pełne bezpieczeństwo, dlatego nie zapominajmy o zaślepkach do gniazdek elektrycznych czy blokadzie okien.

Więcej:  www.termointeligentna.pl

Termointeligentna farba – gdzie kupić? https://farbyspecjalistyczne.pl/produkt/termointeligentna-farba-lateksowa-ciq/

Polecamy też nasz artykuł na temat: jak urządzić pokój dziecka, z którego dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na temat dekoracji oraz pomysłów aranżacyjnych do pokoju dziecięcego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top