do wybielania zebow

Jak Polacy wybielają zęby?

Trend dbania o urodę i zdrowie nabiera na sile. Polacy chętniej korzystają z gabinetów przywracających i wspierających zdrowy wygląd. Ładny uśmiech jest ważnym elementem samopoczucia, stąd także zwiększająca się popularność wybielania zębów. Z jakiej metody skorzystać i od czego zacząć decydując się na wybielanie zębów podpowiadają eksperci z białej perły®.

Warto zaznaczyć, że biały kolor zębów nie jest w pełni naturalny dla większości osób. Najczęściej nasze stałe zęby charakteryzują się raczej odcieniem żółtawobiałym. Na kolor i estetykę wpływa płytka nazębna i przebarwienia będące także efektem błędów w higienie ustnej, nawyków żywieniowych, takich jak dieta, leki oraz używki. Pigmenty w żywności i napojach mogą osadzić się nie tylko na zewnętrznej warstwie zębów, ale też dostać się do twardych włókien zębowych, co utrudnia samo wybielanie zębów za pomocą zwykłego mechanicznego oczyszczania. 

Pierwsze kroki związane z przywróceniem bielszego uśmiechu należy zacząć od wizyty u dentysty i sprawdzenia stanu jamy ustnej – dziąseł i zębów – a następnie usunięcia kamienia nazębnego i dokładnego oczyszczenia nalotu ze szkliwa. W gabinecie stomatologicznym można to zrobić, korzystając z pomocy ultradźwięków, mechanicznego oczyszczania lub zabiegu piaskowania. Po takim przygotowaniu zębów możemy przejść do etapu wyboru metod wybielania, które można podzielić na dwie grupy: profesjonalne i domowe mówi Ines Pesko, ekspert białej perły®.

U dentysty

Najczęściej stosowane metody w gabinetach stomatologicznych to wybielanie za pomocą światła lub specjalistycznych nakładek.  

Pierwsza metoda dająca zadowalające efekty opiera się na wybielaniu za pomocą lamp. Stomatolog nakłada na zęby specjalny żel, który jest odpowiedzialny za rozjaśnienie kości zębiny, po czym aktywuje  go za pomocą światła. Czas jednej aplikacji wynosi 15 minut. Proces powtarzany jest około 3-4 razy podczas jednej wizyty, w zależności od oczekiwanego rezultatu, jak również samej reakcji zębów na produkt wybielający (nadwrażliwość). Cały zabieg trwa około godziny, dentysta w trakcie trwania tego procesu stosuje produkty fluorkowe, które pomagają zregenerować uszkodzone i wrażliwe szkliwo. Po zabiegu należy także kontynuować kurację w domu z uwagi na niższą wrażliwość zębów. Aby utrzymać efekt wybielania na długo, zaleca się używania wybielających past do zębów i unikania spożywania potraw o intensywniejszym pigmencie.

W zaciszu domowym

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest metodą skuteczną i bezpieczną, lecz dla wielu osób barierę może stanowić jej cena. Wówczas dobrym rozwiązaniem mogą być preparaty wybielające zęby dostępne w aptekach i drogeriach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas preparatu?

Jeśli pacjent chce wybielać zęby w domu, może zdecydować się na jeden z produktów OTC, który zawiera maksymalnie 0,1% nadtlenku wodoru lub inne składniki wybielające, np. enzymy – wyjaśnia Zlatko Jurik, założyciel białej perły®. 

Dobrym wyborem w takim wypadku jest produkowany przez białą perłę® :system 10 dni zawierający enzymy i inne składniki aktywne, takie jak fluor, który pomaga w remineralizacji szkliwa zębów.

W trakcie wybielania tym zestawem, postępując zgodnie z instrukcją, sami nakładamy żel wybielający do uformowanej wcześniej w gorącej wodzie nakładki na zęby. Kuracja trwa przez 10 dni, a po tym okresie zaleca się stosowanie wybielających past, aby zapewnić jak najdłuższy rezultat. Uzyskany w ten sposób efekt wybielający jest taki sam, jak ten po zabiegu przeprowadzonym w gabinecie dentystycznym.

Wybielające pasty białej perły® zawierają specjalne naturalne enzymy, oleje ziołowe i aktywne mikrogranulki, które oddziałują na błonkę zgromadzoną między płytką nazębną a szkliwem oraz mają korzystny wpływ na ogólny stan zębiny. Oprócz efektu wybielającego każda pasta zawiera różne składniki aktywne pomagające w rozwiązaniu konkretnego problemu w jamie ustnej. Wszystkie pasty do zębów biała perła zawierają ponad 90% naturalnych składników.

Wybielanie nie dla wrażliwych?

Zalecamy wybielanie zębów tylko osobom ze zdrowymi zębami i dziąsłami, jednak jeśli zdecydujesz się na wybielanie, pasta :biel i odbudowa pomoże w remineralizacji szkliwa po wybielaniu. Z pomocą przychodzą kryształy hydroksyapatytu w połączeniu z wybielającym węglanem wapnia. Hydroksyapatyt to minerał, który stanowi naturalną część szkliwa zębów. Stosowany w paście wybielającej pomaga w remineralizacji i odbudowie szkliwa, zmniejszając jednocześnie nadwrażliwość. 

Hydroksyapatyt zapobiega próchnicy i pomaga utrzymać mocne i zmineralizowane zęby. Jednocześnie zmniejsza wpływ kwaśnych napojów i pokarmów na zęby, chroni szkliwo i ogranicza utratę minerałów oraz ryzyko erozji. Jego zawartość w paście wpływa pozytywnie na wrażliwość zębów, ponieważ tworzy na powierzchni zęba warstwę ochronną – podkreśla stomatolog Andrea Hrubá, ekspert białej perły®. 

Dossier produktów:

biała perła® jako jedyna marka na rynku oferuje pełną gamę naturalnych past do zębów bazujących na naturalnych enzymach, które zawierają ekstrakty ziołowe i olejki.  Formuły te rozwiązują szereg problemów o charakterze stomatologicznym. Ich głównym zadaniem jest wybielanie, ale nie oddziałują na szkliwo w sposób mechaniczny, lecz bezinwazyjnie „rozpuszczają” przebarwienia dzięki enzymowi: oksydaza glukozowa. Twórcy zrewolucjonizowali rynek dzięki nadawaniu na pasty  RDA – współczynnika ścieralności. Im wyższy indeks, tym większa ścieralność szkliwa zębów. Wyższa ścieralność zwiększa ryzyko zarysowania szkliwa i może powodować ich nadwrażliwość.

Wybielająca pasta do zębów :biel i odbudowa

perła wybielająca do zębówPasta dla wrażliwych zębów z hydroksyapatytem i wapniem, zapewniająca doskonałe wzmocnienie i remineralizację szkliwa, poprzez naprawę powierzchniowych uszkodzeń struktury zębów przy jednoczesnym zmniejszeniu nadwrażliwości zębów. RDA 12 (bardzo niska ścieralność). 98% zawartości substancji naturalnych. Przeznaczona dla osób z osłabionym szkliwem zębów, cierpiących na nadwrażliwość zębów.

Cena pasty: 22,99 zł

Zestaw do wybielania w domu :system 10 dni + :intensywna terapia

perła zestaw do wybielania zebow

Usuwa codzienne przebarwienia szkliwa zębów spowodowane jedzeniem, napojami lub paleniem papierosów. Pozwala osiągnąć efekt jaśniejszych i bielszych zębów, który utrzymuje się przez około kilka miesięcy. Kuracja wybielająca trwa 10 dni, a widoczny efekt można zaobserwować po 5 dniach. Bezpieczna dla dziąseł i zębów, testowana klinicznie.

Wysoka jakość kuracji wynika z nowoczesnej 3-fazowej formuły enzymatycznej oraz z unikalnych aplikatorów umożliwiających dopasowanie do zębów.

Składniki aktywne: Enzym (Oksydaza glukozowa) enzymatyczne wybielanie zewnętrznych przebarwień na szkliwie zębów i chloryn sodu + Kwas cytrynowy – dwufazowe wybielanie zębów, połączenie, które usuwa głębsze przebarwienia ze szkliwa zębów.

Stosować 1-2 razy dziennie, przez 10-20 minut, używając specjalnych nakładek

Cena zestawu: 108,98 zł

 

Dossier marki:

20 lat temu w Tatrach Wysokich założyciele marki biała perła®, Jan Jurik i jego syn Zlatko, z pomocą specjalistów opracowali pierwszy system pozwalający wybielać zęby w domowym zaciszu. Zestaw wybielający, który był dostępny także w polskich aptekach, okazał się hitem. Dzięki pozytywnym opiniom klientów portfolio marki rozrastało się, poszerzając się o kolejne pasty opracowane i produkowane w Tatrach Wysokich. Naturalne pasty do zębów biała perła® są unikalne dzięki formule opartej na enzymach i wyciągach z ziół, które pozwalają bezpiecznie wybielać zęby. Dla założycieli marki bardzo ważne jest to, aby ich pasty były nie tylko skuteczne, lecz także jak najbardziej naturalne. Każdy z produktów ma także ręcznie wyrabiany smak, stworzony wyłącznie z naturalnych aromatów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top