kubeczek menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny – zapowiedź recenzji

W najbliższym czasie mam zamiar przetestować kubeczek menstruacyjny Lily Cup Compact (dostępny tu: http://www.drogeria-ekologiczna.pl/385-lily-cup). Do tematu zabierałam się już od dawna, gdyż szukam alternatywy dla podpasek i tamponów. Ekologiczne środki higieniczne są dość drogie, a ich drogeryjne odpowiedniki niestety pod kątem swoich wad przypominają jednorazowe pampersy. Nie dość, że wybielane chlorem, napakowane różnymi chemicznymi substancjami zapachowymi, na dodatek jeszcze  nie przepuszczają powietrza – świadoma zagrożeń jakie ze sobą niosą, zastanawiałam się nad innymi możliwymi opcjami do wykorzystania w trakcie miesiączek.
Silikonowe kubeczki mensturacyjne ze względu na bezpieczeństwo stosowania (wykonane są z nieuczulającego i neutralnego dla skóry człowieka silikonu) stają się coraz bardziej popularne wśród osób szukających zdrowszych rozwiązań, po które można sięgnąć w trakcie okresu. Producenci oferują różne rozmiary. Każda kobieta – stosując się do wytycznych dotyczących pomiaru wysokości szyjki macicy i przy uwzględnieniu innych czynników – powinna być w stanie dobrać sobie pasujący kubeczek (z instrukcjami można zapoznać się np. tu: http://www.drogeria-ekologiczna.pl/141_jak-samodzielnie-zmierzyc-wysokosc-szyjki-macicy-i-wybrac-kubeczek-menstruacyjny-odpowiedniej-dlugosci.html, a bardziej szczegółowo tu: http://magicznykubeczek.pl/strona/kubeczek-menstruacyjny-a-szyjka-macicy#4).

kubek menstruacyjnyPojemniczek można opróżniać nawet co 12 godzin, co czyni go użytecznym również w nocy. Nie trzeba tak, jak w przypadku podpasek lub tamponów regularnie zmieniać środków higienicznych, by nie dopuścić do rozwoju bakterii w okolicach pochwy i ewentualnej infekcji. No i może jest to najmniej istotne z punktu widzenia funkcjonalności, ale kubeczki te są po prostu bardzo ładne. Producenci zadbali o dostępność pojemniczków w różnych kolorach i każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie  

Wszelkie uwagi dotyczące stosowania kubeczka zamierzam przestawić we wpisie recenzującym Lily Cup. Podejrzewam, że trochę zajmie mi przestawienie się na alternatywne rozwiązanie dla podpasek, ale jestem zmotywowana do spróbowania czegoś innego. Więc wrażenia i więcej informacji zamieszczę już wkrótce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top