jaki oczyszczacz powietrza

Jaki oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka? Mamy kandydata!

Jakiś czas temu dość intensywnie poruszaliśmy temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce – problem dotyczy zarówno większych ośrodków miejskich, jak i małych miasteczek lub wsi, choć wydawać by się mogło, że osoby mieszkające w okolicy domków jednorodzinnych nie będą musiały wdychać rakotwórczych substancji. Rzeczywistość nie jest jednak taka różowa, dlatego coraz więcej osób bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna zastanawiać się jaki oczyszczacz powietrza powinni zakupić do swojego mieszkania lub domu.

Jak już pisaliśmy w artykule, opisującym jakość powietrza w Polsce, ogrzewanie domu czymkolwiek poza gazem przyczynia się do nasilenia smogu również w mniejszych miejscowościach położonych w pobliżu lasu. Niewątpliwie problem ten wymaga szeroko zakrojonych działań, ale skoro nasze władze dość nieudolnie próbują walczyć z tym zjawiskiem, mieszkańcy powinni sami zatroszczyć się o swój dobrostan psychofizyczny i na własną rękę zabezpieczyć się przed wdychaniem toksycznych substancji. Według alertów smogowych, gdy przekroczone są dopuszczalne normy pyłów zawieszonych powinniśmy ograniczyć aktywność na dworze. Wiadomo, że niemożliwe jest zabarykadowanie się w domu na pół zimy, więc wychodząc na zewnątrz możemy stosować maski przeciwsmogowe <- o czym warto przeczytać w tym artykule.

Jaki oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka?

Z drugiej strony, o powietrze w domu też należy jakoś zadbać, gdyż wietrzenie pomieszczeń – zwłaszcza przy małych dzieciach – wydaje się być niezbędne. Alerty jednak sugerują by nie otwierać okien w smogowe dni, pojawia się więc pytanie: co robić? Odpowiedź okazuje się prosta, ale nieco uderzająca po kieszeni, zwłaszcza gdy mieszka się w domu. Otóż chodzi o oczyszczacz powietrza do mieszkania. A w przypadku domu najbardziej efektywne byłoby zaopatrzenie się w kilka tego typu urządzeń – osobny powinien stać w salonie, który często jest łączony z kuchnią na parterze i osobny w każdej sypialni znajdującej się – przynajmniej u mnie – na piętrze, co nam daje już 4 sprzęty. Jeden zabezpieczający większą powierzchnię i 3 urządzenia o mniejszym parametrze CADR, który określa wydajność oczyszczacza. Tym razem skupimy się na właśnie takim sypialnianym sprzęcie, który testowaliśmy w pokoju starszego syna. Chodzi więc o stosunkowo mały oczyszczacz powietrza do ustawienia w niedużym pomieszczeniu.

oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka

Z myślą o pokoju synka, udało nam się znaleźć tani oczyszczacz powietrza z kurzu (i nie tylko) o idealnym stosunku jakości do ceny, czytaj cena – moim zdaniem – atrakcyjna, a sprzęt bardzo dobry jakościowo i idealnie sprawdzający się w dziecięcym pokoiku. Mowa o takim oczyszczaczu: https://warmtec.pl/item/335-oczyszczacz-powietrza-ap-one. Dodam, że szukaliśmy przede wszystkim oczyszczaczy bez funkcji nawilżania, gdyż w pokoju syna już stoi osobno nawilżacz, a w naszej sypialni, w której obecnie nocuje również 7-miesięczny bobas posiłkujemy się po prostu zarzuconym na kaloryfer nawilżonym ręcznikiem z paroma kropelkami olejku eukaliptusowego J Wariant ekonomiczny, ale wyjątkowo skuteczny.

Warmtec to polska firma (co – z naszej perspektywy – stanowi atut przy wyborze sprzętu), specjalizująca się w produkcji urządzeń grzewczych. W swojej ofercie mają również osuszacze oraz oczyszczacze powietrza o różnych parametrach, tak by każdy użytkownik mógł dobrać sprzęt do powierzchni pomieszczenia, w którym zamierza go stosować. I tak u nas wybór padł na oczyszczacz biurkowy Warmtec AP One, który filtruje powietrze w pokoju do 12 m2.  Może pozwolę sobie zacząć od mojej opinii  

Najważniejsze zalety Warmtec AP One

maly oczyszczacz powietrzaCiężko mi powiedzieć co stanowi jego największy walor, gdyż zalet ma sporo, oto one:

  • Cena – kosztuje 399 zł.
  • Cena wymiennych filtrów – 50 zł za zestaw dwóch kaset filtracyjnych, które stosuje się jednocześnie. Nie jest to więc wygórowana kwota, gdyż niektóre oczyszczacze wymagają filtrów za nawet 700 zł. Trudno jest na oko stwierdzić na jak długo wystarczają, gdyż wszystko zależy od jakości powietrza w danym miejscu. Obstawiam, że w naszej zasmogowanej Warszawie będą efektywnie działać przez jakieś 6 miesięcy bądź krócej.
  • Bardzo cicha praca – poważnie, tego sprzętu w ogóle nie słychać! Tylko dzięki podświetlonym na niebiesko ikonkom na oczyszczaczu wiadomo, że jest on włączony.
  • Skuteczność – gdy włączam go na jakiś czas przed porą zasypiania i zamykam drzwi, po wejściu do pokoju czuć świeże, rześkie powietrze. Nie „pachnie” ozonem czy jakąś chemią tylko właśnie takim odświeżonym powietrzem.
  • Prostota działania – nawet czterolatek był w stanie wydedukować, gdzie trzeba wcisnąć na dotykowym panelu by włączyć urządzenie. A 2-stopniowa regulacja pracy wentylatora w zupełności nam wystarcza.
  • Wygląd – urządzenie jest kompaktowe, nie zajmuje dużo miejsca w napstrzonym zabawkami pokoju dziecka, a do tego jest po prostu zgrabne.
  • Minimalne zużycie prądu – 5W.
  • Jonizator – ze strony producenta: „generuje jony ujemne, które przyciągają dodatnie cząsteczki wytwarzane głównie przez urządzenia elektryczne. Powietrze naładowane dodatnie sprzyja namnażaniu się mikroorganizmów.” Jonizator oczyszcza więc powietrze z różnych drobnoustrojów chorobotwórczych, co ma znaczenie, gdy w domu mieszka przedszkolak regularnie łapiący różne infekcje.
  • Timer.

Na początku śmialiśmy się trochę z mężem, że wskaźnik jakości powietrza – kontrolka informująca o zanieczyszczeniu powietrza za każdym razem najpierw świeci na czerwono (duże zanieczyszczenie), a po jakimś czasie automatycznie zmienia kolor na niebieski (czyste powietrze). Łatwo było jednak to zweryfikować wyłączając sprzęt na niebieskim światełku i ponownie go włączając po chwili – było niebieskie, wiec działa jak należy  

Mieliśmy okazję sprawdzić jak ten oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka zachowuje się w przypadku nieprzyjemnego zapachu w pokoju. Nasz synek testował bowiem niezmywalny mazak na parkiecie w salonie, więc w ruch musiał pójść rozpuszczalnik. A że jego zapach jest wyjątkowo drażniący, postanowiliśmy znieść oczyszczacz do salonu i zobaczyć co się stanie – po chwili powietrze było odświeżone mimo zdecydowanie większej powierzchni pomieszczenia  

Co filtruje oczyszcza powietrza do mieszkania AP One?

Jeszcze napiszę krótko o technicznych parametrach urządzenia. AP One to kompaktowy model, który dzięki wykorzystaniu technologii Dual-Active Plus oferuje wydajną pracę. Właśnie dlatego jednocześnie wykorzystuje dwie kasety filtracyjne składające się z 4 warstw filtrujących: filtr wstępny, filtr HEPA, filtr węgla aktywowanego i sito molekularne. Wystarczy wiedzieć, że dzięki wykorzystaniu tych wszystkich filtrów, opisywane urządzenie pozbywa się z wdychanego powietrza drobnoustrojów, kurzu, roztoczy, pyłków roślin, a przede wszystkim smogu ze skutecznością 99,7%.

Podsumowując, możemy z czystym sumieniem polecić Warmtec AP One wszystkim osobom, które interesuje mały oczyszczacz powietrza do niedużego pokoju. Zastanawiasz się jaki oczyszczacz powietrza będzie odpowiedni dla Was? W mojej ocenie, opisany przez nas sprzęt zdecydowanie zasługuje na piątkę z plusem  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Uzupełnij pola (wymagane):

Podaj proszę poprawną wartość dla zapytania poniżej. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami

kontakt @ e-maluchy.pl

kom. 510 796 217

kom. 730 005 263

Polecamy

sklep z zabawkami

Polecamy

Polecamy

USG piersi Warszawa

Back to Top